Haberler

BitMEX’e Kanada’da Büyük Darbe!

BitMEX kripto para borsası son dönemde sorunlar yaşıyor.

BitMEX özellikle KYC konusunda attığı adımlar ile dikkatleri üzerine çekerken, çok sayıda yatırımcının tepkisini çeken adımlar attı. Bugün ortaya çıkan haberlerde ise Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) yetkililerinin BitMEX’in eyalet sınırları dahilinde hizmet vermeye yetkili olmadığı ve bu sebeple kısa süre içerisinde işlem vermesinin önüne geçilecek ve hizmetlerin sınırlandırılacak olduğunu açıkladı.

Kanada’nın 2 büyük eyaletinde bundan sonra hizmetlerini kısıtlı olarak sunacak olan ve ticaret işlemlerine izin verilmeyecek olan BitMEX’in milyonlarca dolar değerinde kayıp yaşamasının mümkün olabileceği öngörülmekte.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) yetkilileri BitMEX’e bu durumu tebliğ ederken en kısa süre içerisinde BitMEX’in yasal olarak karşı adımlar atmaya çalışması beklentisi mevcut. Henüz BitMEX bölgede mevcut müşterilerine dönük açıklama yapmış değil.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu