Haberler

BitMEX’e Ne Olacak? – Olası 3 Senaryo Ne? – BitMEX Kapatılacak Mı?

BitMEX kripto para borsası kapatılacak mı?

ABD hükümeti tarafından ABD yasalarını ihlal etmek gibi büyük suçlamalardan dolayı 1 yöneticisi tutuklanan ancak daha sonrasında 5 milyon dolar kefalet sonucunda kısıtlamalar ile serbest bırakılan BitMEX’e yönelik ABD hükümetinin büyük suçlamaları var. Sürecin devam ettiği ABD Adalet Bakanlığı tarafından açıklanırken, özellikle 3 senaryo üzerinde duruluyor. İşte olası 3 büyük ve çok güçlü senaryo…

Tüm Yöneticiler Ceza Alacak

BitMEX’in eski tüm yöneticilerinin bu suçlamalar nedeniyle ceza alması ve BitMEX’e yönelik büyük para cezası yazılması en büyük senaryolar arasında yer alıyor. Eğer ki bu seçenek gerçekleşirse borsanın kapatılması yönünde beklentilerin düşük olacağı ve ABD hükümetinin borsanın kapatılması talimatı vermeyecek olduğu iddia ediliyor.

Ancak tüm yöneticiler ceza alsa bile daha önceki cezalar ve bunların kararlarına bakıldığında BitMEX’in belirli bir tutar ödemesi gerekeceği kesin.

BitMEX Kapatılacak

BitMEX kripto para borsasının kapatılması ve tüm suçlu olan yöneticilerin ve olayı bilenlerin ancak söylemeyenlerin cezalandırılması öngörülüyor. Bu senaryoya göre BitMEX’in kapatılması, yöneticilerin büyük cezalar alması öngörüsü mevcut. Ancak bu senaryoda özellikle BitMEX’in kapatılmasının nasıl sonuçlar doğuracağı ile ilişkili birçok soru işaretleri bulunuyor.

BitMEX’e El Konulacak

Bu seçenekte ise ABD Adalet Bakanlığı’nca BitMEX kripto para borsasına el konulması, tüm varlıklarının ABD Hazinesi’ne aktarılması veya ABD’li herhangi bir şirkete devredilmesinin beklendiği bir senaryo. Ancak bu seçeneğin kapatma seçeneğine oranla tercih edilmesinin daha düşük bir ihtimal olacağı belirtiliyor.

3 senaryodan hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin BitMEX’ten çekilen 40.000 BTC giderek artıyor ve verilecek cezadan hemen önce bile BitMEX’in iflas etmesinin çok fazla ihtimal verilmese bile mümkün olduğu belirtiliyor. Bazı uzmanlar BitMEX’in kendiliğinden batabileceğine işaret ediyorlar ve bu nedenle de özellikle kripto para sahipleri BitMEX yerine daha farklı kripto para birimi borsalarını tercih ediyor ve varlıklarını ABD merkezli büyük kripto para borsalarına taşıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu