Haberler

BitMEX’e Şok: 1 Yöneticisi Tutuklandı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından BitMEX'e ABD'den şok suçlamalar!

CFTC tarafından yapılan açıklamada BitMEX borsasının Amerikan yasalarını ihlal ettiği, BitMEX CEO’su Arthur Hayes dahil birçok yetkiliden şikayetçi olunduğu açıklandı. Bir süredir özellikle AML ve KYC konusunda yapacak olduğu düzenlemeler ile adından söz ettiren BitMEX, bu konuda tepki çekerken suçlamalar sonrasında binlerce kullanıcının borsa hakkındaki görüşleri bir anda değişti.

CFTC komiseri Brian Quintenz, “Denetimler yapmak zorundayız. Borsalar ve diğer platformları denetleyerek çürük elmaları ortadan kaldırmalı ve küresel liderliği bu alanda korumalıyız. Eğer ki bunları yapmazsak sorunlar olur” dedi.

CFTC tarafından hazırlanan 40 sayfalık şikayet belgesinde Bermuda’daki HDR Global Services Limited, Shine Effort Inc Limited, ABS Global Trading Limited ve 100x Holdings Limited ve BitMEX’in iştirakinden şikayetçi olunduğu ortaya çıktı.

BitMEX özellikle KYC ile ilgili zorunlu düzenlemeden sonra gizlilik ve mahremiyet ihlalleri ile ilgili suçlamalarla karşı karşıya kalmış ve binlerce kullanıcı platformdan ayrılmıştı.

FBI’dan Şok Eden Açıklama: Meyveyle Geçiştiremeyeceklerini Öğrenecekler!

FBI yardımcı direktörü William Sweeney Jr. konu hakkında yaptığı açıklamada Şeyseller’de rüşvet verdiği ortaya çıkan Arthur Hayes ile ilgili olarak “bunun cezası tropikal meyve vermek olmayacak, suçlar ve suçlular gerçekten para cezaları, hapis cezaları ile cezalandırılmalı. Suçlarının bedelini tropikal meyvelerle ödeyemeyecek olduklarını kısa süre içerisinde anlamak zorunda kalacaklar, hepsi!” dedi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın özellikle CEO Arthur Hayes ve diğer yetkililere dair nasıl yaptırımlar uygulayacağı merak konusu olurken, 1 yöneticinin tutuklanması “acaba devamı gelecek mi?” sorusu yarattı.

Bazı kullanıcılar, kısa süre içerisinde yapılan bu açıklamaların borsanın kapatılmasına kadar gidebileceğine işaret ettiğini düşünerek varlıklarını dakikalar içerisinde ABD merkezli Coinbase’e taşıdıklarını ifade ederken, BitMEX’in kapatılıp kapatılmayacağı konusunda FBI, CFTC ve ABD Adalet Bakanlığı’nca herhangi bir bilgi verilmedi.

Bankacılık Gizlilik Yasaları İhlal Edildi!

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada BitMEX CEO’su Arthur Hayes başta olmak üzere yetkililerden Ben Delo ile Samuel Reed’in ve ayrıca BitMEX iş geliştirme sorumlusu Greg Dwyer’in Banka Gizlilik Yasaları’nı ihlal etmek suçlamasıyla suçlandıklarını açıkladı. ABD’de bu suçun en az cezasının 5 yıl hapis cezası ve para cezaları olduğuna değinen yetkililer gerekli cezaların verilecek olduğunu açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu