Haberler

BitMEX’ten 32.000 Bitcoin Çekildi!

ABD'nin suçlamaları sonrası BitMEX iflasa ilerliyor.

BitMEX kripto para borsası dün ABD hükümeti tarafından çok ağır suçlamalar ile karşı karşıya kalmıştı. CFTC tarafından yapılan açıklamada BitMEX kripto para borsasının Amerikan yasalarını dikkate almadığı ve bu nedenle cezalandırılacak olduğu açıklanırken daha ilk dakikalardan Bitcoin ve kripto para birimi fiyatları düşüşe geçmişti.

Bugün ortaya çıkan veriler ise 24 saatten daha kısa süre içerisinde BitMEX kripto para borsasından kulanıcıların tam 32.000 Bitcoin çektiklerini veya 335 milyon dolarlık varlıkları geri çektiklerini gösteriyor.

Bu çok büyük rakama işaret ederken, kullanıcıların özellikle de tüm varlıklarını farklı kripto para borsalarına aktardıkları, nakit varlıklara çevirdikleri belirtiliyor. BitMEX kripto para borsasının 1 yöneticisi dün tutuklanırken ABD’den yapılan açıklamalarda diğer yetkililerin de cezalandırılabilecek olduğu belirtilmişti. ABD yönetiminin bu açıklamalarına yanıt vermeyen BitMEX ise bir süredir zaten KYC düzenlemeleri ile tepkilerin odağında iken “kendi eliyle kendisini bitirdi” yorumlarına maruz kalmıştı.

Bitcoin ve kripto para birimleri dendiği zaman ilk sıralarda kendi adından söz ettiren BitMEX’in bundan sonra uzun süre boyunca eğer ki el konulmaz veya kapatılmaz ise toparlanmasının çok ama çok zor olacağı, itibarının bu son yaşanan olay ile birlikte neredeyse sıfırlandığı ifade edilmekte.

BitMEX’e yönelik suçlamalar nedeniyle ABD Adalet Bakanlığı’nın kripto para borsasını kapatma, el koyma veya benzer önlemler alabilecek olduğu belirtilirken henüz nasıl bir karara varılacak olduğu bilgisi ise bulunmuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu