Haberler

Bitpay: Hong Kong Olayını Manuel Olarak Çözmeye Çalışacağız

Hong Kong Free Press'e aktarılmayan ödemelerin aktarılmasının en kısa sürede gerçekleştirileceği Bitpay yönetimince açıklandı.

ABD menşeili kripto para ile ödeme platformu Bitpay’den bugün Hong Kong Free Press ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada 14.000 Hong Kong dolarının üzerindeki miktarların aktarılmasının otomatik olarak kendiliğinden gerçekleşmeyecek olduğu, bir banka yoluyla manuel olarak aktarılacağı açıklandı. Hong Kong’ta yaşanan protesto vakaları nedeniyle yapılan bağışlar Bitpay tarafından engellenmiş ve bu konuda HKFP tarafından Bitpay yönetimine çok fazla denense de bir türlü iletişim kurulamamış ve ulaşım sağlanamamıştı. HKFP destekçileri bunun kasıtlı bir eylem olduğunu iddia etselerde konu hakkında Bitpay bugün bunun doğru olmadığını ve yakın zamanda bu ödemenin yapılacak olduğunu açıkladı.

Kripto para birimi ile ödeme sağlayıcısı olan Bitpay bugüne kadar çok sayıda şirkete kripto paralar ile ödeme seçeneği ekleyebilmelerine yardımcı oldu. Bugüne kadar geçen sürede ABD’li şirketler dışında birçok farklı şirkette Bitpay kullanarak kripto parayla ödeme seçeneğini platformlarına eklediler.

Bitpay manuel olarak ödeme yapacak olduklarını açıklasa da bundan sonra Hong Kong yerlileri tarafından asla tercih edilmeyecekler arasına giren protesto edilecek şirketlerden bir tanesi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu