HaberlerXRP

BitPay’den Dev Adım Ripple (XRP) Platforma Ekleniyor

BitPay sağladığı bu özellikle ile XRP'nin Amazon gibi birçok platformda kullanılmasının önünü açacak. İşte dataylar.

Kripto para tabanlı ödeme sistemi BitPay’in kurucularından olan Tony Gallippi, Twitter’dan yaptığı RT ile, kullanıcıların bir hafta içerisinde BitPay üzerinden XRP ile işlem yapabileceğini duyurdu. Bir kullanıcının attığı Tweet’i Retweet yapan Tony Gallippi, bu duyuruyu yaparak tüm XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Bu durum XRP’nin Burger King ve Amazon gibi binlerce farklı yerde kullanılabileceği anlamına geliyor.

Sunulan bu özellik sayesinde hem müşteriler hem de perakendeciler ödemelerde XRP’yi kullanabilecekler. BitPay bünyesinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi birçok kripto parayı bulunduruyor. Ortaklık adımlarını 2019’un Ekim tarihinde atan BitPay ve Ripple, gelinen noktada XRP’nin özellikle günlük hayatta daha fazla kullanılmasını amaçlayarak sistemlerine XRP’yi de eklemiş bulunuyor.

Ayrıca Ripple (XRP) ile övgüyle bahseden BitPay ürün direktörü Sean Rollan, XRP’nin ölçeklenebilirlik problemi olmaması ve çok ucuz maliyetler ile aktarılması gibi faktörlerin birçok müşteri ve kurum için son derece önemli olduğunu belirterek XRP’yi desteklediklerini ve bununla birlikte Blockchain ödeme ağını genişlettiklerini ifade etti.

Şu an için ABD’de kullanılan sistemin yakında tüm dünyada kullanılmaya başlaması hedefleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu