Haberler

BitPay’in 100.000 Dolarlık Bağışı Engellediği Haberi Tekrar Gündemde!

Birkaç gün önce ABD'li kripto para ödeme sağlayıcısı şirketi BitPay tarafından 6 haneli bir bağışın engellendiği ortaya çıkmıştı.

Nexo

Amazon Watch isimli bir şirket Amazon’da orman yangınlarına müdahale edilmesinde kullanılmasını istedikleri 100 bin dolarlık (100.000) değerinde bir ödeme yapmış ancak bu ödeme BitPay tarafından karşı tarafa gönderilmeden sistem tarafından bir şekilde otomatik olarak bloke edilmişti.

Amazon orman yangınlarına müdahale için gönderilen bu para ile birlikte ABD’li BitPay’in bloke ettiği ortaya çıkmıştı ancak BitPay tarafından son dönemde yabancı basında 2 gün önce yapılan açıklamada bu ödemenin kabul edilmesinin mümkün olmadığı açıklandı. BitPay yetkilisi tarafından yapıldığı açıklanan açıklamada, BitPay’in yönetim ekibinin şirketin aldığı lisansın 5 haneli rakamlara kadar izin verdiği, bunun üzerinde 99.999 doların üzerindeki rakamları iletmesinin yasal olarak aldığı lisans nedeniyle mümkün olmayacağı açıklanmıştı

BitPay aslında sözleşmelerine uygun olarak hareket etti ve kripto para bağışının yasal limitleri aşması nedeniyle ne kadar önemli bir konu olursa olsun hem ceza yememek için hem de yasaları ihlal etmesinin mümkün olmayacağı için bloke etti. BitPay’in bu konuda hatasının kısa süre içerisinde şirkete bilgi vermemesinde olduğu, bunun da çeşitli problemlerden olduğu iddia ediliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı