Haberler

Bittrex Malta’dan Ayrılma Kararı Aldı!

Bittrex yeni bir karar aldı ve Malta'dan ayrılacaklarını açıkladı.

Nexo

Kripto para borsası Bittrex’ten yapılan açıklamada şirketin çok kısa bir süre içerisinde regülasyonları ile bilinen Malta’dan ayrılacak olduğu ve Lihtenştayn’a taşınacak olduğu açıklandı. Vergi avantajları ile bilinen Malta’dan neden ayrıldığı hakkında Bittrex tarafından açıklama yapılmazken dünyanın çok sayıda kurumu tarafından Malta yönetimine uyarılar gönderildi ve kripto para birimi denetimleri ve kripto para şirketlerine yönelik denetimlerin daha fazla arttırılması istenmişti. Malta’dan ayrılması nedeni konusunda iddialar denetimlerin daha fazla sıkı olacağı iddia edilse de Bittrex tarafından bu konuda açıklama yapılmadan bir şey söylemek zor.

Malta’da kripto para birimi şirketleri sürekli olarak yeni adımlar atılmasına tepki gösteremiyor ancak ülkeyi terk ederek veya yeni yatırım yapmayarak Bittrex gibi adımlar atmaya başlıyorlar. Şirketlerin kara para aklama ve benzer vakalara karışması mümkün olduğu için bu ülkeyi tercih ettikleri de bir iddia.

Malta yönetimi uyarılara uymak zorunda

Malta’nın bu ve buna benzer dünya çapında kendisine yönelik yapılan uyarıları dikkate almak zorunda olduğu ifade ediliyor. IMF, Dünya Bankası, AB, AP gibi dev oluşumlar ülkeyi uyarmıştı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı