Haberler

Bittrex Malta’dan Ayrılma Kararı Aldı!

Bittrex yeni bir karar aldı ve Malta'dan ayrılacaklarını açıkladı.

Kripto para borsası Bittrex’ten yapılan açıklamada şirketin çok kısa bir süre içerisinde regülasyonları ile bilinen Malta’dan ayrılacak olduğu ve Lihtenştayn’a taşınacak olduğu açıklandı. Vergi avantajları ile bilinen Malta’dan neden ayrıldığı hakkında Bittrex tarafından açıklama yapılmazken dünyanın çok sayıda kurumu tarafından Malta yönetimine uyarılar gönderildi ve kripto para birimi denetimleri ve kripto para şirketlerine yönelik denetimlerin daha fazla arttırılması istenmişti. Malta’dan ayrılması nedeni konusunda iddialar denetimlerin daha fazla sıkı olacağı iddia edilse de Bittrex tarafından bu konuda açıklama yapılmadan bir şey söylemek zor.

Malta’da kripto para birimi şirketleri sürekli olarak yeni adımlar atılmasına tepki gösteremiyor ancak ülkeyi terk ederek veya yeni yatırım yapmayarak Bittrex gibi adımlar atmaya başlıyorlar. Şirketlerin kara para aklama ve benzer vakalara karışması mümkün olduğu için bu ülkeyi tercih ettikleri de bir iddia.

Malta yönetimi uyarılara uymak zorunda

Malta’nın bu ve buna benzer dünya çapında kendisine yönelik yapılan uyarıları dikkate almak zorunda olduğu ifade ediliyor. IMF, Dünya Bankası, AB, AP gibi dev oluşumlar ülkeyi uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu