Haberler

Black Lives Matter Sorusu Coinbase’de 1 Kişiyi İşinden Etti!

Coinbase'de en beklenmedik olay!

Black Lives Matter (Siyahların Yaşamı Önemlidir) hareketi ABD anakarasında her zamankinden daha yüksek sesle gündemde tutuluyor. Amerikan vatandaşları olmalarına rağmen Amerikan yasalarından daha az seviyede yararlanan, daha fazla ezilmeye çalışılan, daha fazla sorun yaşayan ve daha fazla şiddete uğrayan siyahi erkek ve kadınların haklarını korumak için sürekli eylemler yapılıyor, göstericiler milyonları aşan kalabalık gruplarla toplanıyor.

Coinbase’de ise Black Lives Matter ile ilgili bir kişi işten ayrıldı.

Coinbase çalışanları, Black Lives Matter olayını yakından izleyen çalışanlardan oluşan bir grupla CEO Brian Armstrong’un Bana İstediğini Sor (AMA) oturumu sırasında Black Lives Matter ile ilgili bir soruyu yanıtlamayı reddetmesinin ardından Haziran ayı başlarında bir grev düzenlemeye karar verdi.

Armstrong’a Black Lives Matter hakkında ne düşündüğünün sorulduğu ancak o sırada yanıt vermesi beklendiği halde asla yanıt vermeyerek herkesin şaşkın tepkisine sebep olduğu belirtildi. Siyahi olmayan Armstrong’un siyahi yaşamları ile ilgili konuşmaması Coinbase çalışanları arasında renk, ırk, din, dil farketmeksizin tepkiye neden oldu.

GitHub’ın mühendislik direktörü Erica Baker, grev hakkında bir tweet yayınladı ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Coinbase mühendislik ekibinin büyük bir kısmı, bu konu ortaya çıkmadan hemen önce işi bıraktı çünkü Brian Armstrong siyah hayatlar demek istemiyor ve onlara önem vermiyor!'” dedi.

Ten rengi, dili, dini, ırkı, tercihleri, yönelimi ve görüşleri ne olursa olsun hepimiz insanız. İnsan olabilmenin temelinde farklılıklar yatar. Bu farklılıklara ne olursa olsun beğenmiyor olunsa bile saygı duymak esastır. – #BlackLivesMatter açıklamalarından…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu