Bitcoin MadenciliğiHaberler

Black Rock Bu Ortaklık Sonrası Toplam Bitcoin Madenciliğinin 3’te 1’ine Sahip Olabilir!

Black Rock ve Optimum Mining dev BTC madencilik girişimi için madsaya oturdu.

Kripto para madencilik şirketleri gözünü yeni maden alanlarına dikmiş durumda. Özellikle Çin baskısından kaçan birçok maden şirketi yeni ülke arayışlarını ve iş ortaklıklarını sürdürüyor.

Nevada merkezli Black Rock Petroleum Company, madencilik anlamında önemli bir anlaşmaya imza atarak 1 milyona kadar Bitcoin madencilik makinesini dağıtmak ve işletmek için Optimum Mining Host ile masaya oturdu. Black Rock ve Optimum Mining arasındaki anlaşmanın iki yıl sürmesi bekleniyor.

Aslında söz konusu anlaşmanın basın açıklaması geçtiğimiz ay yapıldı ancak etkileri yeni yeni yankı buluyor. Söz konusu madencilik işletmesinin Alberta’da bulunan üç doğal gaz üretim sahasını kapsaması planlanıyor. İlk 200 bin makine için Quirk Creek Gaz Fabrikası, 300.000 makine tahsisi için 2. bölge olarak Alberta’daki bir saha ve geri kalan 500.000 makine içinse üçüncü bir bölge tahsis edildi.

Black Rock CEO’su Zoltan Nagy, “Quirk Creek mülkü bu pazarlara hizmet vermek için mükemmel bir konuma sahip. Mevcut üretim seviyeleri iyi.

Mülkün tarihi üretim kayıtlarına ve son rezerv analizlerine baktığımızda sahanın nakit akışını önemli ölçüde artıracak ve Bitcoin madencilerini KWH başına yaklaşık üç sent Kanada enerji maliyetiyle ağırlayıp işletecek uzmanlığa, teknolojiye ve kaynaklara sahip olacağımıza kesin gözüyle bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan ABD’li Bitcoin madencilik mühendisi Brandon Arvanaghi’nin Black Rock’ın kurmayı önerdiği astronomik madenci sayısına şüpheyle yaklaştığını ifade ederek “Alberta kırsal kesimine bu kadar çok sayıda madencilik kulesi getirmenin lojistiği zor olacaktır.” şeklinde konuştu.

Ancak yine de Black Rock hedeflediği planı gerçekleştirip 1 milyon Bitcoin madencisini kurmayı ve çalıştırmayı başarabilirse mevcut dünya madencilik kapasitesinin üçte birine sahip olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu