BitcoinHaberler

Blackrock Bitcoin İşlemlerinden Ne Kadar Para Kazandığını Açıkladı!

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ilgisi devam edecek mi?

Dünyanın en büyük yatırım yönetim şirketi BlackRock daha önceki açıklamalarında Bitcoin ticaretiyle yavaş yavaş ilgileneceklerini açıklamıştı. SEC’e bildirilen son belgelere göre Blackrock’un 2021 yılının ilk çeyreğinden sonra Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında önemli miktarda artış sağladığı görüldü.

Bitcoin’e karşı olumlu duruşu ile bilinen BlacRock, Bitcoin’e “biraz cüret etmeye başladıklarını” söyledikten sonra BTC’ye yatırım yaptıklarını da açıklamıştı.

Şirketin CIO’su Rick Rieder yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in önemli ölçüde yükseleceğini düşündüğünü bu bağlamda şirketin doğrudan Bitcoin yatırım yanı sıra bu alanda faaliyet gösteren şirketlere de yatırım yaptıklarını ifade etmişti.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olması nedeniyle hamleleri yakından takip edilen BlackRock şirketinin Bitcoin yatırımları şirkete büyük oranda kar sağladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan son belgelere göre Temmuz ayı itibariyle 54 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine sahip olduğu görüldü.

Şirketin sahip olduğu ve 27 Ağustos tarihinde sona eren ve yaklaşık 10.8 milyon değerinde olan sözleşmelerden toplamda 369 bin dolar kar elde edildi.

Yönetiminde 9.5 trilyon dolarlık varlık olan şirketin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinden elde ettiği kar, BlackRock Küresel Tahsis Fonu’nun yaklaşık %0.00138’ini oluşturuyor.

Şirket’in Bitcoin’e olan ilgisinin devam etmesi diğer şirketlerin ilgisinin sıcak tutulması bakımından önemli kabul ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu