binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiBlackRock CEO'su Larry Fink, FED'in Faiz İndirimi İçin Tahminde Bulundu

BlackRock CEO’su Larry Fink, FED’in Faiz İndirimi İçin Tahminde Bulundu

BlackRock CEO'su Larry Fink, yaptığı açıklamasında FED'in sonraki faiz hamlelerine dair düşüncelerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük para yöneticisi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink bugün yaptığı bir tahminle FED’in bu yıl faiz oranlarını düşürebileceğini ancak enflasyon hedefini tutturamayabileceğini söyledi.

BlackRock’ın aynı zamanda IBIT adlı bir Bitcoin Spot ETF’si de bulunuyor.

Piyasalar para politikasının yönü konusunda gerginlik yaşarken Fink, merkez bankasının yakın zamanda %2’lik enflasyon hedefine ulaşması konusunda şüpheci olduğunu söyledi. Fink’in bu sözleri, enflasyonun yıllık %3.5 oranında seyrettiğini gösteren son raporun ışığında geldi.

Yüksek enflasyon oranına rağmen Fink, FED’in bu yıl bazı faiz indirimleri yapmasını bekliyor. Bununla birlikte, merkez bankasının enflasyonun yüksek kalmaya devam edeceğini kabul etmek zorunda kalabileceğini de öngörüyor.

CNBC’nin “Squawk on the Street” programına verdiği röportajda Fink, “Ünlü ekonomistlerden herkes bu yılın başlarında altı kesinti yapacağımızı söylediğinde, ben belki iki yaparlar dedim” dedi. “Hala belki iki diyorum” diyerek duruşunu korudu.

İlgili Haber  Bir Memecoin Daha Patlama Yaşadı: Piyasa Değeri 600 Milyon Doları Aştı

Fink’in Ocak ve Şubat aylarında konsensüs dışında kalan tahmini, bu yıl sıcak enflasyon verilerinin yaygınlaşmasından bu yana yeniden kalibre edilen piyasa beklentileriyle uyumlu. FED yetkilileri, fiyat artış hızının hedefe geri döndüğüne dair daha ikna edici kanıtlar görene kadar faiz indirimine gitme konusunda isteksiz davranıyor.

Ancak Fink, FED’in enflasyon için hedeflerini çok yüksek yani çok düşük enflasyon olarak belirlemiş olabileceğini öne sürdü:

“Enflasyon ılımlı hale geldi ve biz her zaman enflasyonun ılımlı hale geleceğini söyledik. Ancak FED’in aradığı nihai orana kadar ılımlılaşacak mı? Bu konuda şüphelerim var. %2.8 ile %3 arasında istikrarlı bir enflasyon elde edebileceğimize inanıyor muyum? Ben buna bir kazanç ve zafer derdim.”

Fink’in yorumları, BlackRock’ın hem kâr hem de gelir açısından Wall Street beklentilerini aşan üç aylık kazançlarını bildirdiği gün geldi. Şirket ayrıca yönetim altındaki varlıklarının 10.5 trilyon dolara ulaşarak rekor kırdığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail