binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBir Memecoin Daha Patlama Yaşadı: Piyasa Değeri 600 Milyon Doları Aştı

Bir Memecoin Daha Patlama Yaşadı: Piyasa Değeri 600 Milyon Doları Aştı

Son dönemki memecoin çılgınlığında bir token daha öne çıkmaya başladı. Bu kez Ethereum ya da Solana ağından değil.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kendisini bir Bitcoin memecoini olarak tanımlayan PUPS, sadece 24 saat içinde %50’lik bir sıçramayla değerinde önemli bir artış gördü. Bu artış büyük ölçüde yaklaşan Runes protokolünü kapsayan beklentiden kaynaklanıyor. Yatırımcılar, BTC’de yarılanma olayı yaklaştıkça Bitcoin’e bağlı tokenler ve ağlar üzerine giderek daha fazla risk alıyor.

PUPS altcoini bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %58’lik yükselişi ile 76.64 dolardan işlem görüyor ve 595 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu da onu ORDI ve SATS’ın ardından üçüncü en büyük Bitcoin tabanlı token yapıyor.

PUPS ayrıca tüm NFT koleksiyonları arasında küresel satış ve hacimlerde de başı çekiyor. Cryptoslam’dan alınan verilere göre, PUPS 11 milyon doların üzerinde hacim gördü. Diğer Bitcoin Ordinals koleksiyonları ve NodeMonkes, sırasıyla 7 milyon dolar ve 1 milyon dolarlık hacimlerle bu hafta başında başlayan Bitcoin NFT’lerine olan ilgi eğiliminin sürdüğüne işaret etti.

İlgili Haber  Hong Kong'dan Bitcoin ve Ethereum İçin Beklenen Müjde Geldi: Spot ETF'ler Pazartesi Günü Başlıyor!

Şu anda bir Ordinals token olarak sunulan PUPS, yarılanmanın ardından yaklaşmakta olan Runes protokolüne geçmeyi planlıyor.

Bitcoin’in yarılanmasından sonra hayata geçmesi beklenen Runes protokolü, işlemleri daha da ucuz ve hızlı hale getirerek Ordinals protokolünü bir adım öteye taşımayı vaat ediyor. Ordinals, küçük Bitcoin tabanlı işlemlere dijital video, görsel, metin gibi ekler ekleyerek Bitcoin blockchain’ine veri yerleştirmenin bir yolu olarak biliniyor.

Bununla birlikte bunların esasında BTC ağındaki satoshi’lere yapılan eklentiler olduğu ve aslında 1 satoshi’den daha fazla değer sahip olmadığını da belirtmek gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail