BitcoinHaberlerKripto Para

BlackRock FED Beklentilerini Paylaştı! Bitcoin Ve Piyasalar Neyi Fiyatlıyor?

BlackRock stratejistleri FED'in faiz politikası ile ilgili görüşlerini açıkladı.

New York merkezli dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock stratejistleri FED’in faiz politikası ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Piyasaların FED’in gelecek yıl faizi %3 yükselteceği beklentilerinin aksine BlackRock stratejistleri, faizin %2’ye kadar yükselebileceğini düşündüklerini ve daha yüksek seviyeler beklemediklerini belirtti.

Yüksek enflasyon nedeniyle artan fiyatların zirve yapıp ardından kademeli olarak yavaşlayacağını belirten stratejistler, nötr faizin ise yüzde 2-2.5 seviyelerinde olacağını söyledi.

BlackRock Yatırım Enstitüsü faiz ile ilgili düşüncelerini açıklarken yükselen enflasyon ile istihdam arasındaki süregelen bağlantıya da atıfta bulunarak FED’in agresif faiz artış politikasının işsizliği yükselteceğini ifade etti.

Enflasyonun yükselmesinin FED’in istediği bir senaryo olmadığına dikkat çeken BlackRock Yatırım Enstitüsü Başkan Yardımcısı Alex Brazier şunları söyledi:

“Şu anda enflasyon talepten ziyade arz sıkıntılarıyla yükseliyor.

Fed sonunda enflasyonla yaşamayı tercih edecektir.

Enflasyonla mücadeleyi seçmek resesyon riskini gündeme getirir. Enflasyonla yaşamak ise enflasyonun daha da kalıcı hale gelmesi anlamına gelir. Piyasalar şu anda FED’in enflasyonla mücadele edeceği beklentisini fiyatlıyor.”

Hatırlanacağı üzere bu hafta açıklanan verilere göre ABD’de enflasyon Mart’ta yüzde 8.5 olarak açıklanmış ve son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamı olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu