Haberler

Blockchain Şirketlerinin Büyük Kısmı Kapanabilir

Çin'de bazı yeni denetimlere başlanacak.

Çin’de bazı Blockchain şirketlerine yönelik olarak soruşturma başlatan yetkililer, şirketlerin büyük kısmının faaliyetlerini yerine getirmediğini ve bu nedenden dolayı şirketlerin soruşturulmasına devam edilecek olduğu ve sonucuna göre belirli kapatma cezalarının veya farklı para cezalarının verilebilecek olduğu açıklandı. Yetkililer, ülkede zincir teknolojisi şirketlerinin denetime tabi tutulacak olduğunu ve denetimlerde olası bir beklenmedik sonuç çıkması durumunda bunun Blockchain şirketi adı altında faaliyet gösteren şirketler dışında, bu sektörde faaliyet gösteriyor gibi görünen ancak faaliyet göstermeyen şirketlerin büyük bir kısmının kapatılabilecek olduğu endişesi mevcut.

Çin hükümeti sert tavırları ile tanınıyor

Çin hükümeti, kripto paralar, Blockchain teknolojisi ve diğer vatandaşlarını ekonomik olarak ilgilendiren birçok konuda sert tavırları ile tanınan bir hükümet ve bu yönü ile ülke vatandaşlarının tepkisini çekiyor. Hükümet ise vatandaşların kontrol altında tutulmasını ve şirketler ve vatandaşların güçlü ekonomik temellere sahip olabilmesi için bunun şart olduğunu bir gelenek olarak sürdürüyor. Her yeni gelen devlet başkanı, vatandaşları Çin’i daha fazla ekonomik olarak güçlendireceğini vaat ederek göreve geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu