fbpx
Haberler

Blockchain Temelli Mesajlaşma Uygulaması Geliyor

İnternet dünyası içinde lider konumunda olan Cisco, Blockchain temelli mesajlaşma uygulaması konusunda patent başvurusunda bulundu. Güvenilir bir şekilde grup iletişimini destekleyen ve Blockchain teknolojisini destekleyen bir uygulama olacağını bildirdiler.

Blockchain Temelli Mesajlaşma Uygulaması Daha Güvenli Olacak

Cisco açıklamalarına göre Blockchain temelini destekleyebilen bir uygulama olacağı için hem daha güvenilir hem de daha gizli bir çalışma olacağı anlaşılıyor.

Uygulamanın içindeki destek ile üyelik geçmişi de güvenli yöntemler ile incelenebilmektedir. Konu hakkında şirketin yaptığı resmi açıklama ise şu şekilde:

“Dinamik, merkezi olmayan ve kendi kendini organize eden, grup bağlamında etkili olabilecek bir yapı bulunmuyor. Bu yüzden grup üyeliğinin nasıl kurulacağı, iletişimin nasıl gerçekleşeceği, güncellemelerin nasıl yapılacağı ve yetkisiz değişikliklerden nasıl korunulacağı en yaygın sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde çalıştığımız uygulama, doğaçlama ve merkezi olmayan gruplara, dinamik ve merkezi olmayan üyelik güncellemelerine, açık paylaşımlara ve üyelik geçmişinin takibine izin verecek.”

Kriptografik Anahtarlar Kullanılacak

Grup sohbetlerinde güvenli bir ağ kullanılmasının sağlanması ile sadece yetkili katılımcılar katılım sağlayabilecek. Bu sistemin desteklenmesine kriptografik anahtarlar yardım edecek. Kullanıcılar paylaşım yapabilmek için de imkan bulabilecek. Dosya ve türevi her türlü paylaşım özgürlüğü olacak. Cisco uygulaması ile ilgili detaylı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Özet olarak sunacağımız grup üyelik güncellemeleri, ‘kurcalamalara’ karşı kronolojik hesapları temsil eden sıralı veri blokları ile korunacak. Bu uygulama beraberinde birçok özelliği de getirecek. Bu uygulama anlık mesajlaşma, içerik paylaşımı ve diğer dosya paylaşımlarının uçtan uça şifrelenmesine olanak tanıyacak.”

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box