Kripto Para

Blockchain Ve Gözetim Şirketleri

Blockchain ve gözetim şirketlerinin kullanımı.

Blockchain gözetimi bugün büyük bir iş haline geldi ve çeşitli hükümetler, büyük müşterilerin fonlarını takip etmek için büyük gözetim şirketleri ile ortaklık kuruyor. Büyük kripto borsaları bile, bu kripto fonlarının piyasadaki hareketini haritalandırmak için bu firmalara yüksek miktarlar öder. Kripto topluluğu bu tür firmalar konusunda şüphecidir, çünkü kripto ekosistemine anonimlik ve sürveyans direnci bahanesiyle katıldılar.

Blockchain gözetim firmalarının kripto para borsalarının hareketini takip etmek, kripto para yatırımcılarının hesap girdi ve çıkışlarını takip etmek ve bu konuda bazı düzenlemeler yapmak için piyasada çalışmalara katılıyorlar.

Blockchain gözetimi ile uğraşan çeşitli şirketlere ve Blockchain ve ademi merkeziyetçiliğin temel ilkelerine aykırı bir pazarın nasıl geliştiğine bakacağız.

Bir rapor, ABD hükümetinin yalnızca işlem izleme araçlarına yılda yaklaşık 6 milyon dolar harcadığını, bir başka raporda ise bu tür adli firmaların hizmetlerine yapılan toplam harcamaların 80 milyon dolara değdiğini söylüyor.

ABD’li firmalar ve şirketlerin izleme faaliyetleri için harcadıkları paralar karşılığında çok daha fazla değer kazandıkları ve birçok sorunu ortaya çıkardıkları ve bu sayede olası problemleri de engelledikleri belirtiliyor. Blockchain teknolojisi ve geleceği hakkında birçok insan merak ederken, birçok şirket sürekli yeni çalışmalar düzenleyerek bu konuda bazı çalışmalar yapıyorlar.

ABD ve İsrail’in faaliyetleri gelişmekte

ABD ve İsrailli şirketler, kripto para yatırımcılarını ve kripto para borsalarını izlerken, aynı zamanda Blockchain gözetim şirketleri tarafından bazı çalışmalar düzenleniyor. Birçok insan kripto paraların takip edilmesinin doğru olmadığını ve kripto para yatırımcılarının takip edilmesinin doğru bir şey olmayacak olduğunu düşünürken, bu tür şirketlere ise tepki gösteriyorlar.

ABD ve İsrail’de Blockchain teknolojisi şirketlerinin sayısının rekor düzeyde artarken, insanlar bu tür şirketlerin sayısının sürekli olarak artması sektörel olarak bazı gelişmeleri beraberinde getiriyor.

Kripto Borsaları Gözetleme Firmalarına Ağır Harcamalar Yapmakta

Kripto para borsaları, genellikle bu borsalara entegre edilmiş merkezileşme yoğunluğu bakımından incelemeye tabi tutulur. Kripto para birimleri gizlilik merkezli ve gözetimsiz bir ekonomi şekli olarak öngörülmüş olsa da, borsalar konuyla ilgili en az endişe verici görünmektedir. Kayıt için KYC servisi, kripto para birimlerinin temel prensibini ihlal eden belirli bir tanımlama gerektirdiği için kullanıcılar için zaten bir problemdi.

Şimdi, bu firmalar adli firmaya ortak olmak ve müşterilerin fon takibine yatırım yapmak için bir adım daha ilerledi. Coinbase, kendi adli firması olarak Neutrino biçiminde satın aldığında birçok eleştiri ortaya çıktı.

Orijinal mucit Satoshi Nakamoto’nun tasvir ettiği vizyon nedeniyle kripto para birimlerinden etkilenen insanlar, bu borsalar tıpkı herhangi bir merkezileşmiş banka gibi aldatılmış hissediyor olmalı, bu kripto paraların kayıtlarını tutmaktan, işlem yapmaktan ve çekmekten bile çekinmek zorunda kalıyorlar. Real para birimlerine karşı, kripto para birimlerinin geleceği ve gözetimi sürekli olarak gündeme gelen bir konu.

Gözetleme Araçlarını Kullanma Pretext

Bu değiş tokuşların ve diğer kurumların gözetim için kullandıkları araçlar, bu adli tıp şirketlerinin aklama veya yasadışı faaliyetler için kullanılan kripto paraları izlemelerine yardımcı olduklarına dair teorisine göre oldukça geçersiz. Bununla birlikte, kullanılan araçların çoğu son derece olanaksızdır ve çoğu zaman düzenli kullanıcılar için gizliliklerini ihlal eden ve çoğu zaman bu şüpheli iddialardaki kripto varlıklarını dondururken sorun yaratır.

Bahanesi boş çünkü suçluları aklamak için kripto para kullanan ya da yasadışı faaliyetlerde bulunan suçlular genellikle bu adli şirketlerden bir adım önde. Bu tür işlemler için genellikle borsa hizmetlerini kullanmazlar. Bankacılar ve bazı durumlarda çok farklı adımlar atarlar ve kripto para borsalarında işlem yapmak yerine farklı araçlar ile işlem yapıyorlar.

Hükümetler gözetleme araçlarını bariz sebeplerden kullanıyorlar, ancak ya kripto paraları düzenlemek için aynı kaynakları kullanırlarsa, bunun ilk başta doğru olmayan fonların gözetimi için ödeme yapmaktan daha fazla enerji ve zaman kazandıracağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu