AltcoinHaberlerKripto Para

“Blockchain’in Google’ı” Olarak Tanımlanan The Graph, 50 Milyon Dolar Fon Topladı!

Blok zincirindeki bilgileri endeksleyerek depolanmasını sağlayan The Graph (GRT) son finansmanda 50 milyon dolar topladı.

Blok zincirinde gerçekleşen bilgileri endeksleyerek depolanmasını sağlamak üzere kurulmuş The Graph (GRT) girişimi, son finansmanda 50 milyon dolar topladı.

Finansman turuna ağırlıklı olarak internet, yazılım, tüketici ve finansal teknoloji sektörlerine odaklanan Tiger Global liderlik etti.

Gerçekleşen finansman turuna Tiger Global dışında FinTech Collective, Fenbushi Capital, Reciprocal Ventures ve Blockwall Digital Assets Fund’un da katıldığı açıklandı.

The Graph Nedir?

Kendisini Google’a benzeten ve Blockchain’in Google‘ı olarak tanımlayan The Graph, geliştiricilerin verilere kolayca erişmesini sağlayan açık kaynaklı API’ları kullanarak blockchain verilerinin endekslenmesi için oluşturulmuş bir protokoldür.  Merkeziyetsiz Finans (DeFi) ve web3 ekosistemindeki uygulamalar için API’lar aracılığıyla veriler sunar.

Graph; Ethereum, NEAR, Arbitrium, Polygon, Avalanche, Celo ve Fantom dahil olmak üzere 26 farklı blockchain ağından gelen verilerin endekslenmesini sağlıyor.

Graph ayrıca, Web3 olarak adlandırılan blockcahin tabanlı yeni nesil internetin düzgün çalışması için gerekli olan bağlantıyı sağlamayı hedefliyor.

Tiger Global’in ortaklarından John Curtius yaptığı açıklamada The Graph’ın, merkeziyetsiz ağların en önemli temel taşlarından biri olduğunu belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 54. sırada yer alan GRT fiyatı, 0,47 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu