BitcoinHaberlerKripto Para

Bloomberg Analisti: “Bitcoin (BTC) Çin’e Meydan Okuyor!”

Çin'in Bitcoin üzerindeki etkisi giderek zayıflıyor.

Çin’in Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki baskısı, etkisini yitirmeye devam ediyor.

Son yasak bugüne kadar yapılmış en büyük yasaklama olmasına ve bir çok sektör bu yasaktan etkilenmesine rağmen, Bitcoin 40.000$ seviyesinden aldığı destekle yeniden 55.000$’ın üzerinde çıkmayı başardı.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti ve iyi bir Bitcoin boğası olan Mike McGlone bir grafik paylaşarak, “Bitcoin ve kripto paralar Çin’e meydan okuyor” dedi.

McGlone, Çin’deki ekonomik göstergelerin BTC’ye nazaran 2011 yılından itibaren aşağı yönlü seyrine devam ederken, Bitcoin’in sürekli yukarı yönlü hareket etmesini yeni dijital dünyanın bir tablosu olarak niteledi.

McGlone, Çin’in Bitcoin’e yönelik yasakçı politikasının ABD için bir fırsat olduğunu yineleyerek, “ABD kriptoları benimsemek ve ticareti düzenlemek için itici bir güce sahip olabilir. Kripto varlıkların serbest piyasa kapitalizmi, Çin gibi sermaye akışı ve açık söylemden yoksun ülkelere meydan okuyor.” dedi.

Haber saatimiz itibariyle Bitcoin 55.555$’dan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu