Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analisti Bitcoin'de 2023 Ve 2024 Beklentilerini Paylaştı!

Bloomberg Analisti Bitcoin’de 2023 Ve 2024 Beklentilerini Paylaştı!

Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone, BTC ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘e yönelik yaptığı analizleriyle adından söz ettiren Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone, BTC ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

BTC’ye karşı yükselişinde temkinli olduğunu belirten Mike McGlone dün Scott Melker ile yaptığı röportajda Bitcoin’in 2024 yılında göstereceği güçlü performansı için hazırlandığını söyledi.

2024 yılındaki Bitcoin’deki halving olayına dikkat çeken ünlü analist, halving dışında bir dizi başka temel gelişmenin de 2024’te BTC’nin fiyatını artıracağını savundu.

Dört yılda bir görülen halving olayının tarihsel olarak boğa piyasalarına denk geldiğine işaret eden Bloomberg analisti sözlerine şu şekilde devam etti:

“2024’teki hlaving olayını dört gözle bekliyorum. Tarihsel olarak bakıldığında BTC’de halving hep boğa piyasalarına denk geldi.

Burada önemli olan soru BTC’nin bu güçlü gidişatını neyin durduracağı olacaktır. Ancak görülüyor ki, zeki yatırımcılar ve gezegendeki tüm kurumsal yatırımcılar her geçen gün bu varlığın (Bitcoin’in) bir parçasına ihtiyaç duyduklarını fark ediyor.”

“Bitcoin’in Performansı İçin S&P 500’ü İzleyeceğim!”

Bitcoin’in kısa vadede henüz yükselişe geçmediğine dikkat çeken McGlone Bitcoin gibi riskli varlıkların volatilitesinin güvenilir bir ölçüsü olarak gördüğü S&P 500’ün (SPX) performansını görmeyi beklediğini belirtti.

“Şu an ki tablo ve gidişat, Bitcoin’in daha küresel bir dijital rezerv varlık haline geldiğini ve borsadaki volatilite yüksek olduğu için potansiyel olarak bir değer deposu haline geldiğini gösteriyor.

Buradaki kilit nokta, diyelim ki S&P 500 yeni bir dip yapıyor ve 3 bin seviyesine doğru gidiyor.

Bitcoin buna nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Bu durumda BTC 20.000 doların altına düşmezse harika olur. Ama ne olacağını bekleyip görebileceğiz.

Ne olacağını ben de bilemiyorum. Uzun vadede, bu dönemi atlatırsak Bitcoin’in 100.000 dolara çıkacağına dair daha önemli sinyal gelmiş olacak.

Borsa konusunda çok fazla kötümserim. Bana göre, dünyadaki riskli varlıkların bir numaralı ölçütü S&P 500’dür. Bitcoin’de yükseliş olamayacak kadar hala ayıyım.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları