binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analisti Eric Balchunas: "Bitcoin'deki Ralli İçin SEC Başkanı Gary Gensler'a Teşekkür...

Bloomberg Analisti Eric Balchunas: “Bitcoin’deki Ralli İçin SEC Başkanı Gary Gensler’a Teşekkür Etmeliyiz”

Bloomberg'in ETF analisti Eric Balchunas, yaptığı açıklamasında Bitcoin'deki yükselişte Gary Gensler'ın katkılarını sorguladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin, piyasa gözlemcileri tarafından merakla beklenen bir gelişme olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor.

Uzmanlar bu artışı, Bitcoin ETF’lerinin bu yılın başlarında düzenleyiciler tarafından onaylanmasına bağlıyor.

Bu gelişmenin merkezinde yer alan kişi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’dan başkası değil. Gensler, Ocak ayında merakla beklenen 11 spot Bitcoin ETF’sine onay verdi ve bu da o zamandan beri Bitcoin fiyatının yükselmesine yol açtı.

Bloomberg Intelligence analisti Eric Balchunas, Gensler’in bu başarısına duyduğu hayranlığı dile getirerek, “Gensler gerçekten gurur duymalı. Bu büyük bir başarı.” Balchunas’a göre, ETF’ler yatırımcıların Bitcoin’e maruz kalmaları için güvenli ve kolay bir yol sağladı.

Balchunas, ETF’lerin etkinliğinden övgüyle söz ederek, “Yeni ETF’ler harika, yaptıkları işte gerçekten çok iyiler, özellikle de kendilerinden öncekilere kıyasla” dedi. Erişilebilirlik, satın alınabilirlik, likidite, vergi verimliliği ve düzenleme, yasal belgeler ve risk açıklamaları da dahil olmak üzere mevcut çok sayıda güvenlik önlemini vurguladı.

İlgili Haber  Bloomberg Analisti Eric Balchunas, Bitcoin Hakkında Konuştu: Fiyat Konusunda Uyardı!

Bu da analiste göre yatırımlarda bir artışa yol açtı ve Bitcoin’in değeri, BlackRock’ın rekorlar kıran ve 10 milyar doları aşan yeni iShares Bitcoin Trust’ının günlük işlem hacmiyle birlikte yükseldi.

Sektörün ETF’ler için Gensler’e duyduğu minnettarlığa ve Bitcoin’in bu yıl neredeyse %40 artarak bu hafta geçici olarak 63.000 doları geçmesine neden olan ralliye rağmen, Gensler’ın görev süresi kripto şirketleri üzerinde kurulan baskılarla geçti. Gensler defalarca sektörün dolandırıcılık ve uygunsuzluklarla dolu olduğunu iddia etti.

ETF’leri onaylarken de bunu sadece mahkemeler tarafından talimat verildiği için yaptığını açıkça belirtti. Balchunas, Gensler’in ETF’leri onayladıktan sonra bir zafer turu atması gerektiğini, çünkü bunların dolandırıcıların ve dolandırıcıların ulaşabileceği kitleyi sınırlamak için bir araç olduğunu öne sürdü.

Balchunas, ETF’lerin tüketicinin korunması için bir kazanım olduğunu ve bunun SEC’in göreviyle uyumlu olduğunu söyledi. SEC’in daha önce ETF’lerin bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacağı gerçeğine gözlerini kapattığına inandığını ifade etti.

Gensler muhtemelen ETF’leri onaylamanın Bitcoin ve kriptoyu daha genel olarak meşrulaştıracağına inanıyordu. Bununla birlikte, Gensler, SEC’in ETF’leri onaylamasının Bitcoin’in kendisinin onaylanması anlamına gelmediğini belirtmiş ve yatırımcıları Bitcoin ve değeri kriptoya bağlı olan ürünlerle ilgili sayısız risk konusunda temkinli olmaları konusunda uyarmıştı.

Buna rağmen Balchunas, SEC’in kripto paraları çoktan meşrulaştırdığını, yatırımcıların borsaya kayıtlı bir şirket olan Coinbase’den alım yapabildiğini ve SEC’in Bitcoin vadeli işlem ürünlerini çoktan onayladığını belirtti. “Zaten oldukça meşrulaşmıştı, ETF’ler bunu yapmanın sadece daha iyi bir yolu.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail