BitcoinHaberler

Bloomberg Analisti: Grayscale Bitcoin ETF’sine Onay Alamazsa SEC’e Dava Açacak! Bu Sefer Onay Gelecek mi?

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Grayscale'in Bitcoin Spot ETF'si onayı nedeniyle SEC'e dava açacağını belirtti.

Grayscale Investments, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) dönüştürememesi halinde Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) dava açabilir.

Bu durumun, şirketin ABD eski başsavcısı Donald B. Verrilli Jr.’ı işe almasıyla birlikte hukuk ekibini son derece güçlendirmesinin ardından gelmesi dikkat çekti.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu işe alımı, düzenleyici kurumun Bitcoin spot ETF’sini 6 Temmuz tarihine kadar onaylamaması halinde Grayscale’in SEC’e dava açmaya hazırlanması olarak değerlendirdi.

Balchunas, SEC’in Bitcoin ETF’sini Onaylamaması Durumunda Zor Bir Hukuk Savaşına Gireceğini Açıkladı

Balchunas’a göre SEC’in Grayscale’in ETF başvurusunu kabul etme ihtimali çok düşük ve büyük bir olasılıkla şirket SEC’e dava açacak. Diğer bir avukat Jake Chervinsky, SEC’in bu tür bir dava sürecinde çok fazla yara alabileceğini açıkladı:

“SEC’in GBTC’yi ETF’ye dönüştürme başvurusunu onaylamak ya da reddetmek için son tarihi 6 Temmuz. Hiç şüphe yok ki onaylanmalı. Aksi takdirde SEC’in, özellikle de Don Verrilli tarafından yönetilen bir yasal savaştan nasıl kurtulacağını bilemiyorum.”

Chervinsky ayrıca spot BTC ETF’sinin onaylanması için tüm gerekliliklerin sağlandığını ve normal koşullarda SEC’in bu ETF’ye onay vermesi gerektiğini belirtti.

SEC kısa bir süre önce vadeli işlemler BTC ETF’lerine onay vermiş ancak yatırımcı güvenliğini gerekçe göstererek spot ETF’lere onay vermeyeceğinin sinyalini göndermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu