BitcoinHaberler

Bloomberg Analisti Kararlı: “Bitcoin Bu Yıl 100.000$’ı Görecek”

Bitcoin bu yıl içerisinde 100.000$'a ulaşabilecek mi?

52000$ seviyesinden ret yedikten sonra toparlanmakta zorlanan Bitcoin dün 40.000$’ın altına iğne atarak 39600$ seviyesine kadar geri çekildi. Küresel piyasalardaki riskten kaçış kripto paralarda etkisini daha fazla gösterdi.

FED’in varlık alımlarını azaltmaya başlayacağının sinyallerini vermesi, Evergrande krizi derken, Bitcoin’de kısa vadede yeni bir ralli gelecek diyen analistlerin sayısında ciddi bir azalma görüldü.

Her fırsatta Bitcoin’in 2021 yılı içerisinde 100.000$’a gideceğini söyleyen Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Bitcoin’e ilişkin beklentilerinde bir değişiklik olmadığını ifade etti. Son günlerdeki dalgalanmaların, 100.000$’lık hedefin önünde bir engel teşkil etmediğini ifade eden analist bu düşüncesini kuvvetlendiren nedenleri sıraları.

Stansberry Research’a demeç veren analist, Bitcoin ve altınla ilgili bir konuyu hafife aldığını itiraf etti. Altından Bitcoin’e ve Ethereum’a akan fonların hafife alınmaması gerektiğini düşünen analist, kripto paraların altının yerini almaya devam ettiğini söyledi.

“Bitcoin bunu özellikle yapıyor. 21 milyon gibi sınırlı bir arza sahip Bitcoin’e karşı, sınırsız arzı olan altın var. Sınırlı arzı ve potansiyeli olan bu teknolojinin, sınırsız arzı olan fiat para birimlerine ve altına karşı bu mücadeleyi kazanma ihtimali yüksek.

Birçok yatırımcının fonları Bitcoin’e ve Ethereum’a kayıyor. Birçok yatırımcı BTC’yi ve ETH’yi altınla aynı sepete koyuyor.

Bitcoin 2021 yılının başından %70 yukarıda. Ethereum  ise yaklaşık %400 yukarıda. Bunlara karşılık altın %7 daha düşük bir seviyede.

Bu nedenlerle her ne kadar şu anda sert bir düzeltme hareketi içerisinde olsak da, Bitcoin yıl sonuna kadar 100.000$’a ulaşabilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu