coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBloomberg Analistinden SEC'e Ethereum (ETH) Eleştirisi!

Bloomberg Analistinden SEC’e Ethereum (ETH) Eleştirisi!

SEC'i eylemleri nedeniyle eleştiren Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, SEC'in henüz Ethereum (ETH) konusunda herhangi bir tavır almadığına dikkat çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC kripto para sektörüne yönelik baskısını artırmaya devam ederken SEC’in son hedefi önde gelen kripto borsası Kraken oldu.

Dava hakkında yorum yapan Bloomberg Intelligence analisti James Seyfartt, Kraken davasının Coinbase davasına benzediğini söyledi.

SEC, Solana (SOL), Cardano (ADA), Algorand (ALGO) ve diğer 13 büyük altcoinin menkul kıymet olduğunu savunurken Seyfartt, bu altcoinlerin hala SEC’in açtığı önceki davalar kapsamında inceleme altında olduğunu belirtti.

Bu noktada SEC’i eylemleri nedeniyle eleştiren Seyffart, SEC’in henüz Ethereum (ETH) konusunda herhangi bir tavır almadığına dikkat çekti.

“Kraken’e yönelik bu dava bana Coinbase davasıyla aynı şeymiş gibi geliyor. Ancak bu davada Kraken, diğer iddiaların yanı sıra müşteri varlıklarını şirket varlıklarıyla karıştırmakla suçlandı.

Özellikle, burada SEC’in menkul kıymet olduğunu iddia ettiği kripto paralar yer aldı. Bu listede Solana, Cardano ve Algorand dahil olmak üzere burada açıkça listelenen 16 kripto para bulunuyor.

Ancak burada Ethereum’un o listede olmadığına dikkat çekmek istiyorum. Bence SEC, bunu bilerek yapıyor, SEC’in bu hareketi ETH’yi kapalı bırakmak bilinçli bir karardır.”

James Seyffart SEC’in ETH konusunda net bir duruş sergilemediğini belirterek, SEC’in Bitcoin’de yaptığı şeyi yapmadığını, ETH’yi bir emtia olarak listelemediği gibi menkul kıymet olarak da listelemediğini söyledi.

Bu noktada Seyffart, SEC’i eleştirerek SEC’in aslında ETH’yi emtia olarak kabul ettiğini bu yüzden de açtığı davalarda ETH’ye hiç bir suçlama yöneltmediğini ifade ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail