BitcoinHaberler

Bloomberg Analistleri Bitcoin ETF’si İçin Tarih Verdi! “SEC’in Bu İşte Parmağı Var”

Bitcoin vadeli işlem ETF'sinden sona geliniyor.

Bitcoin’de ralliyi tetikleyecek bir sonraki haber ne olur diye sorsanız pek çok analist, ABD’den Bitcoin ETF’sinin onaylandığına ilişkin gelecek bir haber olur diyecektir. Peki ABD bugüne kadar reddettiği Bitcoin ETF’si başvurularını onaylayacak mı?

Bloomberg analistleri bunun mümkün olduğunu belirterek Bitcoin ETF’si için tarih verdi. Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, geçtiğimiz günlerde VanEck ve ProShares tarafından Ethereum’a dayalı ETF başvurularının geri çekilmesinin iyiye işaret olduğunu söyleyerek, bunun Bitcoin Vadeli ETF’lerinin yakında onaylanabileceği anlamına geldiğini ifade etti.

James Seyffart ile birlikte hazırladıkları bir nota ilişkin açıklama yapan Balchunas şu ifadeleri kullandı:

“Ethereum ETF’lerinin geri çekilmesinde, SEC’in parmağı olduğunu ve ihraççılarla düzenli temas halinde olduğunu düşünüyoruz.”

Balchunas, Bitcoin vadeli ETF’sinin onaylanması durumunda borsada 75 gün sonra başlatılacağını da ekledi. ETF’nin onaylanacağı tarih olarak da Ekim’i işaret etti.

Onaylanması muhtemel ilk Bitcoin Vadeli ETF’sinin ProShares tarafından yapılan başvuruya ilişkin olmasını bekleyen analistler, aynı anda birden fazla başvurunun onaylanmasının daha adil bir sonuç olacağını ifade etti.

Son dönemde yapılan ETF başvurularında bir değişikliğe gidildiğini gördük. Yatırım şirketleri doğrudan Bitcoin’e dayalı ETF başvurularının onaylanmama ihtimalini göz önüne alarak, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerine yönelik başvurular yaptılar. Bu noktada SEC kanadından gelen açıklamaların etkili olduğu düşünülüyor. Analistler, Bitcoin Vadeli işlem ETF’sinin, normal bir Bitcoin ETF’sinin doğuracağı etkinin çok daha gerisinde kalacağını düşünse de, ilk adım için önemli olduğunu vurguluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu