HaberlerKripto Para

BMGK Kripto Paraları Dünya Genelinde Engelleyebilir Mi?

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) insanlar adına aldığı üst düzey kararlar ile biliniyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) bugün dünyayı değiştirebilecek 5 ülkeden oluşuyor. Bu 5 ülkeye 5+1 olarak Almanya’da katıldığında dünyayı yok edebilecek, dünyada zenginlikleri rekorlar üzerine çıkarabilecek büyük 6 gücün birlikte olduğu bir masayı düşünün. Bu 6 dev güç tüm dünyadaki küresel ekonomiyi kontrol altında tutuyor, savaşlar başlatıp, savaşları durdurabiliyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) bugün gerçekten istemesi durumunda Suriye sorunu, Kuzey Kore’nin diktatör rejimi sorunu, Filipinler Devlet Başkanı’nın görevine son verilmesine kadar varacak kararlar alabilir ve bunları 1 dakika bile beklemeden uygulayabilir. Dünyada maalesef bu düzen böyle işliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “dünya beşten büyüktür” sözü bu 5 ülkeyi ifade etmektedir.

Alınan kararlar dünya çapında uygulanıyor

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) aldığı kararların uygulanmaması gibi aksi yönde hareket edilmesine izin vermemek için dünyada elinden geleni yapıyor. Ülkeleri gerek ambargolar gerek yaptırımlar ile aldıkları kararları uygulamak zorunda bırakıyor. ABD ve Fransa BMGK’nın aldığı kararları en iyi denetleyen 2 ülke olarak bilindiği için tek başına ABD bile kripto para sektörünü etkileyen kararları alabileceği için dünya genelinde eğer olası bir kripto para engeli durumu olursa bu kararı da BMGK alabilir ve tüm dünyada kripto para borsalarını kapamak ve madencileri yasaklamak da dahil birçok yaptırım uygulayabilir.

Ancak yapılan iddialara göre kripto paralar ile gizli ödemeleri en fazla kullanan kişilerin BMGK üyeleri olduğu iddia ediliyor. Hatta kripto paraları bu kuruluşun çıkardığı iddiaları bile var. Bu yüzden çoğu kişi BMGK’nin kripto paraları asla yasaklamayacağını ifade ediyor.

*BMGK her türlü kararı alabilecek yetkiye sahip dünyanın tek kuruluşu olarak gösterilmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İbram

Adamlar istediği gibi dünyada at koşturuyor sonları yakındır ama inşallah


Başa dön tuşu