BitcoinHaberler

BNY Mellon Bitcoin ETF’si İçin Tarih Verdi! “En Erken …”

Bitcoin ETF'si ne zaman onaylanacak tartışmaları devam ediyor.

İlk Bitcoin ETF’sinin ne zaman onaylanacağı merakla beklenirken ABD merkezli New York Mellon Bankası ETF Küresel Başkanı Ben Slavin, 2021 yılının sonunda bir Bitcoin ETF’sinin onaylanacağına inandığını söyledi.

Slavin, banka kurumsal müşterilerinin kripto para birimleri ile ilgili hizmetler için önemli miktarda talep aldıklarını belirtti.

ETF uzmanı Slavin, talepleri karşılamak amacıyla ve milyonlarca dolarlık ürünün yönetimi geliştirmek için Bitcoin ETF’sini onaylatmak istediklerini bunun için çaba gösterdiklerini söyledi.

Uzman, Bitcoin’in piyasasının yeterli olgunluğa ulaştığını ve Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının zamanın geldiğini belirterek devam etti:

Bitcoin ETF’sinin zamanı belirsiz, en erken bu yılın sonunda gelebilir ancak düzenleyici çerçevenin nasıl şekillendiğine bağlı olarak muhtemelen gelecek yıl içinde görebiliriz.

Ayrıca başkan Slavin, Bitcoin ETF’si ile ilgili SEC’e birçok başvurunun bulunduğunu belirterek “ABD’deki düzenleyici çerçeve Bitcoin ETF onaylanma sürecini yavaşlatabilir“ dedi.

Başkan Slavin’in Bitcoin ETF’si ile ilgili açıklamalarından sonra ABD’li bazı uzmanlar SEC’in bugüne kadar henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamadığını göz önüne alındığında bankanın itibarının ETF’nin onaylanması hususunda bankaya üstünlük sağlayacağına inandıklarını söylediler. 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu