Haberler

Boğa Piyasası Neden Başlamıyor?

Bitcoin neden beklenen boğa piyasasına giremiyor?

Bitcoin fiyatlarını yükseltecek olan ve rekor kırılmasında fayda sağlayacak olan bir dönem olacak. Bitcoin fiyatı ile farklı kripto para birimlerinin rekor kırılmasında fayda sağlayacak olan boğa piyasasının kısa sürede yaşanması da mümkün olarak görülmüyor. Bitcoin yatırımcıları bir süre önce başlayan yükselişlerin ne zaman tekrar başlayacağını düşünürken, 4.200 dolardan geri düşen ve 400 doları biraz daha geçen düşüşler yaşadı. Bitcoin ve farklı kripto para birimlerinin değerinin sürekli düşüş eğilimi göstermesi ise yatırımcıların tepkisini çekerken, yeniden yükseliş ve boğa piyasasının aylar geçmesine rağmen başlamaması tepki çekti.

Boğa piyasasının başlamasını isteyen yatırımcılar, kripto para birimlerinin en kısa sürede yükselmesini ve ayı piyasasının bitmesini istiyorlar. Yatırımcılar, kripto paraların değerinin artmadığı sürece yeni yatırımların gelmeyeceğini, mevcut yatırımların zarar edilse de satılarak piyasadan çıkacak olduğunu düşünüyorlar.

Boğa piyasasının başlamaması veya geç başlamasının ise yatırımcılar üzerinde psikolojik olarak bazı etkilere ve sonuçlara sebep olduğu bilinmekte.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu