Haberler

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’dan Bitcoin Açıklaması

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, yakın zamanda Bitcoin'in borsada alınıp satılmasının pek mümkünatının olmadığını açıkladı.

Kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklama yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, Bitcoin’in yakın zamanda borsada yer almasının ve alımlar ile satışlara açılmasının zor olduğuna değindi. Kripto paraların genel olarak kısa vadede borsalara girmesinin pek de olumlu olmadığına değinen Atilla, yatırımcıların kripto paralara kripto para borsalarından sahip olmayı bir süre daha sürdürmek zorunda olduklarını açıkladı.

Bitcoin’in ancak vadeli işlemler olarak borsada yer alabileceğini, ancak bu konuda çalışmaların yapılması ve altyapının hazırlanması gerektiğine de değinen Atilla, gelecekte bu konuda daha fazla adım atılabilecek olduğunu açıkladı.

Nasdaq ve diğer birçok popüler borsa Bitcoin ve Bitcoin vadelileri üzerinde oldukça yoğun çalışıyor, ancak bugüne kadar hiçbir borsa Bitcoin’i platformlara dahil etmedi ve kısa süre içerisinde etmesi beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu