BorsaHaberler

Borsada Tuttuğunuz Bitcoin’lerin Karşılığı Var Mı? Kraken’den Yeni Uygulama!

Kraken müşteri için yeni bir uygulama başlattı.

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, müşterilerin Kraken bünyesinde tuttuğu tüm Bitcoin ve Ethereum’ları “Rezerv Kanıtı” özelliği ile denetlenebileceğini açıkladı.

Ünlü borsa dün yayınladığı raporda Kraken’in muhasebe ve denetim firması Armanino tarafından yapılan bir denetimden geçtiğini de söyledi.

Denetim sonuçlarına göre kripto para borsası Kraken’in rezervlerinde 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle toplam 189 bin 141 adet Bitcoin ve 2 milyon 243 bin 889 adet Ethereum bulunduğu ortaya çıktı.

Denetim, borsada işlem gören 100’den fazla varlık bulunsa da sadece müşterilerin hesaplarında bulunan Bitcoinler ile Ethereumlar baz alınarak yapıldı.

Daha Fazla Şeffaflık Sağlayacak!

Kraken ürün müdürü Jeremy Welch, söz konusu denetim ve Rezerv Kanıtı özelliği ile ilgili şunları söyledi:

“Müşterilerimiz için güvenlik ve şeffaflık, Kraken olarak en başından beri uygulamalarımızın ve operasyonlarımızın merkezinde yer aldı.

Bu bağlamda düzenli Rezerv Kanıtı denetimleri, Kraken için müşteri güvenliği ve emniyetimizin en büyük öncelik olduğunu gösterecektir.”

Kraken’in periyodik olarak halka açık rezerv kanıtı denetimleri yapmayı planladığını söyleyen Welch, bu denetimlerin belki yılda bir belki de üç ayda bir olabileceğini belirtti.

Rezerv Kanıtı özelliği ile birlikte Kraken müşterileri denetim sırasında hesaplarında tuttukları kripto paraların bir karşılığının olup olmadığını kontrol edebilecek.

Kraken, Rezerv Kanıtı ile birlikte borsanın daha fazla şeffaflık kazanacağını da belirtti.

Kraken borsasının kendi adlarına elinde tuttuğunu söylediği Bitcoin’leri ve miktarını doğrulamak isteyen müşteriler denetim firması Armanino’nun web sitesine erişerek doğrulama işlemini gerçekleştirebilecekler.

Bu gibi adımların diğer borsaları da bu şekilde uygulamalar yapmaya iteceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu