Haberler

Borsalar Hacklendiğinde İmajı Düzeltmek İçin Çok Uğraşıyor

Kripto para birimi borsalarının hacklendiğinde imajlarını düzeltmek için çok fazla uğraştıkları, ancak imajı düzeltmek için yapabilecek 2 seçeneğin olduğu biliniyor.

Kripto para birimi borsası sahibi olsaydınız ve borsanız hacklenseydi ne düşünürdünüz? Tahminen düşüneceğiniz şey şu olurdu: ”Neden hacklendim?” Bu sorunun yanıtını yine verecek olan siz kendiniz olacaktınız, ancak kripto para borsasının imajı anında sarsılacak ve sonuç olarak neticede kaybeden taraf olacaktınız.

Borsaların hacklenmesi durumunda imajı düzeltmek için birinci seçeneklerinin borsaların hacklenmesini önleyecek güvenlik önlemlerine ağırlık vermektir. 2. seçenek ise kayıp paraları yerine koymak ve yatırımcıların kısa sürede paralarına geri ulaşmasını sağlamak olmalı.

Binance bugün bunu başarması sayesinde imajı geçtiğimiz 2019 yılında sarsılmasına rağmen biraz olsun kendi imajını korumayı başarmıştı. Hatta kurtarma fonundan yatırımcılara yaptığı yaklaşık 40 milyon dolarlık iade para ödemesi borsaya daha çok güvenilmesini sağlamıştı.

Kripto para birimi borsalarının bu konularda özellikle çok daha fazla dikkatli olması gerektiği apaçık bir şekilde ortada.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu