Haberler

Brexit, Kripto Para Borsalarını Etkileyecek

İngiltere, yıl sonunda AB'den çıkış sürecinde en güçlü adımlarını atmış olacak.

İngiltere yönetimi, AB’den “tam ayrılık” için artık gün sayıyor. Başbakan Johnson hükümeti şirketlerin “her türlü sonuca hazır olması” uyarısında bulunurken, şimdilik ülkede büyük bir belirsizlik hakim. AB’nin gerek geçiş hakları, gerek ekonomik düzenlemeler konusunda büyük oranda hazır olsa da hazırlıksız olunan çok sayıda konu olduğu belirtiliyor.

AB’nin dışında İngiltere’de en fazla bu durumdan etkilenecek olan şirketler arasında finans ve sağlık şirketlerinin olacağı belirtilmekte. Coinbase İngiltere biriminin “onaylı şirketler” listesinde olmadığı için kapatılabileceği iddia edilirken, şirket sözcüleri bugün bu konuda sorulan sorulara yanıt vermemeyi tercih ettiler.

Birçok kripto para borsasının İngiltere’de hizmet sunmak için bazı süreçlerden geçmesinin gerekebileceği, bu sürecin kripto para borsalarında karlılığı azaltıp komisyon oranlarının uluslararası ölçekte artmasına yol açabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu