BitcoinHaberler

Brezilya Halkından Bitcoin’e Onay Geldi!

Bitcoin ülkeler tarafından kabul görmeye devam ediyor.

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi kabul etmesi sıcaklığını korurken Brezilya’da yapılan anket sonuçlarına göre Brezilya halkı da Bitcoin’e olumlu yaklaşıyor.

18 yaş üstü kişilerin katılımı ile yapılan yakın tarihli bir ankete göre Brezilya halkının %48’i Bitcoin’i yasal para birimi olarak desteklediğini söyledi.

Katılımcıların %21’i Bitcoin’in yasal para birimi olması fikrine kesinlikle karşı çıkarken %30’u ise ne karşı çıktığını ne de tamamen desteklediğini söyledi.

Brezilya’da kripto para sektörünün ilerleme kaydedip kaydetmediği sorusuna katılımcıların %31’i ilerleme kaydedildiğini söylerken, %35’i diğer ülkelere göre geride olduklarını ifade etti.

Kripto para birimlerine yatırım yapan Brezilyalı’ların %55’i amaçlarının yatırımlarını çeşitlendirmek, %39’u enflasyona ve finansal istikrarsızlıktan korunmak olduğunu %37’si ise teknoloji trendini takip etmek olduğunu belirtti.

2020 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmayacaklarını söyleyen Brezilyalı oranı %33 iken 2021 yılında bu oran %12’ye kadar düştü.

Görünen o ki kripto para piyasası Latin Amerika’da büyümeye devam ediyor ve bu eğilim önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu