Haberler

Brezilya Merkez Bankası Başkanı: 2022’de Dijital Para Hazır Olacak

2022 yılında Brezilya'nın kendi dijital parasına kavuşacağı açıklandı.

Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto, özel röportaj verdi ve bankanın 2022 yılına hazırlandığını duyurdu. Bölge ülkelerine göre dijital para birimi çalışmalarında son derece iyi adımlar atan ve en iyi adımları attığı bilinen Brezilya’nın 2022 yılında dijital parasının hazır ve kullanıma sunulmaya hazırlanmış halde olacağı bildirildi.

Roberto Campos Neto açıklamalarında “bugün bazı zorluklar ile karşı karşıya olabiliriz. Ancak 2022 yılında dijital para birimimizin hazır olması için bugünden çok çalışıyoruz. Brezilya’nın 2022 yılında dijital parası yasal düzenlemelerde yapılmış bir şekilde hazır olacak” dedi.

Halka sunulup sunulmayacak olduğu merak ediliyor olsa da Neto, bu konuda herhangi bir bilgi vermedi. Özellikle Brezilya’nın dijital parasının merakla beklendiği, bölge ülkeleri ile tüm dünyaya örnek olabileceği konuşuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu