Haberler

Brezilya Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini İnceleme Grubu Oluşturdu

Brezilya Merkez Bankası'nın yeni adımı dijital paralar üzerine oldu.

Brezilya Merkez Bankası, yeni attığı adımla beraber ülkede dijital para birimlerini inceleyecek bir grup oluşturdu. Kripto para birimleri konusunda dünyanın yasal açıdan pek sorun yaşamayan ülkesi olan Brezilya, özellikle dijital para birimleri konusunu yakından bilmek, araştırmak ve bu konuda Brezilya Merkez Bankası bünyesinde çalışmalar yapmak istiyor.

Ülkede yeni oluşturulmuş olan dijital para araştırma grubunun kaç kişiden oluştuğu açıklanmazken, isimleri gizli tutulan grup üyelerinin asıl amacının dijital paralar konusunda araştırmalar yapmak ve yetkililere bu konuda raporlar sunmak olduğu belirtildi.

Washington başta olmak üzere Pekin, Kudüs, Ankara ve daha çok sayıda başkentte hükümetler dijital paraların araştırılması talimatını vermiş durumda. Başkan Erdoğan’da daha önce dijital paralar (kripto paralar*) ile ilgili açıklamada bulunmuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu