Kripto HaberleriHaberlerBrian Armstrong: Latin Amerika'ya Kripto Kışı Uğramadı!

Brian Armstrong: Latin Amerika’ya Kripto Kışı Uğramadı!

Takip et

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Latin Amerika’da hiçbir kimsenin kripto kışı ile karşı karşıya kalmadığını ve kripto kışının dünyanın birçok farklı ülke ve coğrafi konumunu etkilediği konusunda açıklama yaptı. Dünyada birçok ülkede kripto para birimlerinin alım ve satım noktası olmak için sürekli yeni destekler veren ve son olarak Türkiye’ye yönelik olarak kullanıcı kaydı ve yatırımcı hesabı açmaya izin veren Coinbase, bu adımları ile tüm dünyada en güvenilir kripto para borsaları arasında ve en fazla tercih edilen kripto para borsaları arasında bulunuyor.

Kripto para borsasının yaptığı yönetim değişiklikleri zaman zaman dikkat çekse de Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kripto para kışı ile ilgili açıklaması ayrı bir dikkat çekiyor. Latin Amerika ülkelerinde kripto kışının neredeyse yaşanmamış olmasının arkasında yine kripto para birimlerinin tercih ediliyor olması ve bu ülkelerde para birimlerinin değer kaybı nedeniyle birçok ülkeden insanların bu ülkelerden kripto para yatırımı yapmasından geçiyor.

Bitcoin satın alan Venezuela vatandaşı sayısı artıyor, aynı zamanda Latin Amerika ülkelerinde Arjantin’de kripto para tercih eden insan sayısının artmaya başlaması ile dikkatleri üzerine çekmekte.

6 ülkede artış oldu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter’daki hesabından yayınlanan açıklamasında 6 ülkede kripto paralara hiçbir duraksama olmadan ilgi olduğunu, bunun arkasında yatan sebeplerin ise bu ülkelerde kripto para birimlerine bakış açısının sürekli gelişiyor olması ve insanların mevcut para birimlerinin değer kaybı sebebi ile kripto para yatırımı yapmaya devam etmesini gerekçe gösteriyor. Bitcoin’in fiyatındaki değer artışlarının, değer artışlarına ek düşüşlerinin Arjantin, Peru, Kolombiya, Venezuela, Şili gibi ülkelerdeki para birimi her dakika ve her saat değer kaybedebilen para birimlerine sahip oldukları için kripto paraların değer kaybetmesi bu ülkelerde yaşayanlar için herhangi bir risk teşkil etmiyor.

6 ülkede kripto paralara bakış açısında iyileşme yaşanırken, birçok insanın bu ülkelerde mecbur olarak kripto paraları satın almak ve kripto para yerine başka bir alternatiflerinin veya benzer bir herhangi yatırım aracının olmadığı için böyle yapmak zorunda kaldıkları belirtiliyor. Bitcoin ve altcoinlerin değeri sürekli olarak değişse de bu 6 ülkede yaşayan insanlar kendi para birimlerinin artık bir ip parçasından değersiz hale gelmesi kripto para birimlerine yönelik olarak daha fazla insanın ilgisi ile karşılaşıyor

Kendi para birimleri yerine kripto para birimlerini tercih eden birçok Latin Amerikalı, kripto para sahibi olup olmama konusunda kararsız kalmaya ihtiyaç duymadan hemen kripto para alım ve satım yapabiliyorlar. Bitcoin sahiplerinin Latin Amerika ülkelerinde artmaya başlaması ile hükümetlerde birçok farklı yasal karar almak zorunda olsa da sadece kripto paralar hakkında uyarı yaparak sınırlı kalıyorlar. Bitcoin sahipleri kendi para birimleri yerine Bitcoin’i tercih etmenin ülke parası karşısında daha avantajlı olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları