Haberler

BtcTurk Borsası Saldırganların Hedefinde

BtcTurk borsası tarafından atılmış gibi görünen maillere dikkat!

İngilizce olarak BtcTurk kullanıcılarına mail atan saldırganlar kripto para borsasının yeni güncellemesi dolayısı ile yalan bir beyanda bulunarak kendi cüzdanlarındaki paraları yeni belirlenen kendilerine ait sahte cüzdanlara göndermelerini istedi.

BtcTurk borsasının konu hakkında sadece ufak bir uyarı yapmasına tepki gösteren yatırımcılar ise konu hakkında güvenlik ile ilgili açıklama yapılmasını istediklerini duyurdu.

Bahsi geçen yalan içerik şu şekilde:

Sevgili Kullanıcılar,

Değerli bir BtcTurk müşterisi olarak, yaklaşmakta olan web sitesi güncellemesi nedeniyle cüzdanları kaldırdığımızı size bildirmek istedik. Web sitesi güncellemesi, her müşteriye yeni cüzdan adresleri vermemizi gerektiriyor, bu nedenle kaldırılan cüzdanlar yeni cüzdanlarla değiştirilecek. Cüzdan kaldırma işlemleri, performans ve operasyonel verimlilik için süregelen platform yönetimimizin rutin bir parçasıdır.

Aşağıdaki simgeler için cüzdanlar kaldırılacak ve değiştirilecektir: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dalgalanma (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Stellar (XLM)

Kayıtlarımız, cüzdanının kaldırılacağı belirteçlerin en az biri için bir bakiyeniz olduğunu gösteriyor. Tokenlarınızı korumak için, bakiyenizi mevcut cüzdanınızdan yeni cüzdan adresinize en kısa zamanda çekmelisiniz! Web sitesi yükseltmeden önce geri çekilmeyen semboller kurtarılamaz olacak.

Varlıklarınızı çekmek için: Borsa hesabınıza giriş yapın ve cüzdan para çekme sayfanıza gidin. Ardından, etkilenen belirteçlerinizi yeni atanan cüzdan adresinize çekmeniz gerekir.

Bu tür gelen maillere dikkat etmek ve asla cüzdan adreslerine ödeme yapmamak gerektiğini unutmayın. Ödeme yapmanız durumunda parayı geri alamayacak olduğunuzu ve bunun dolandırıcılar tarafından gönderilen mail olduğunu aklınıza getirin ve borsaya bu tür mailleri diğer yatırımcıların zarar görmesini engellemek için bildirmeyi ihmal etmeyin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu