BitcoinHaberler

BtcTurk CEO’su, Kriz Ortamının Bitcoin’e Etkisini Değerlendirdi

BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri'den kripto para piyasası ile ilgili açıklamalar...

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri, katıldığı bir TV programında içinde bulunduğumuz kriz ortamını kripto para piyasasına etkileri bakımından değerlendirdi. Kariyeri boyunca çokça krize şahit olduğunu belirten Güneri, ilk kez fiyatı bu denli düşen bir değere rağbet edildiğini gördüğünü ifade etti.

Söz konusu krizin 2008 küresel krizinden farklı olduğunu dile getiren Güneri, yatırımcıların çokça alıştıkları durumların dışında şeyler yaşandığını dile getirdi. Genel yatırımcı tavrı olan “belli bir fiyattan dönmesini bekleme veya fiyatlar çok yükseldiğinde satma”  tarzında yorum yapabilecekleri verilerin olmadığını ifade etti. CEO, fiyatların çok hızlı değiştiğini ve risklerle dolu bir belirsizlik ortamında bulunmamıza karşın merkez bankalarının hala geleneksel yöntemlere başvurduklarını ifade etti.

Alınan önlemlerin halka inmediği sürede beklenen etkinin sağlanamayacağının altını çizen Güneri, bu noktada FED’in önlemlerinin veya ananevi metotlarla yapılan kredi büyümesi yoluyla ekonomiyi ayakta tutma çabalarının da sonuçsuz kalacağına inandığını belirtti.

Güneri son olarak fiyatların düşüş yaşamasına karşılık kripto paralara olan ilginin arttığını belirtti. Bu durumun kendisine çok ilginç geldiğinin altını çizen CEO, durumun sadece Türkiye’de yaşanmadığını, BtcTurk platformuna hem üyelik sayılarında hem de ilk defa Türk lirası yatıranların sayısında ciddi bir artış olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte Bitcoin ile altının beraber hareket etmelerine karşın önümüzdeki dönemde ayrışacağını düşündüğünü ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu