BitcoinHaberler

BTCTurk CEO’su ve Erkan Öz’den Bitcoin 2020 Fiyat Öngörüsü

BtcTurk CEO'su Özgür Güneri ve yazarlarımızdan olan Erkan Öz'ün katıldığı Kriptometre programında 2020 yılı ile ilgili önemli konular konuşuldu.

Kripto paralar hakkında yazdığı yazılarla geniş kitlelere ulaşan aynı zamanda Bitcoin Sistemi yazarlarından olan gazeteci Erkan Öz, BTCTurk’ün Kriptometre programına konuk oldu. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin de katıldığı programda 2020 yılı ile ilgili birçok öngörü ve tahmin masaya yatırıldı.

Şu anda piyasada keyifsizliğin ve tedirginliğin hakim olduğunu ifade eden Öz, Mayıs 2020’de olacak olan Bitcoin ödül yarılanması olayına dikkat çekti. Bu olayın daha önce iki defa gerçekleştiğini ve fiyata ciddi oranda olumlu yansıdığının altını çizen Erkan Öz, daha önceki yarılanmalardaki fiyat hareketlerini yakından izlediğine değindi.

Erkan Öz’ün analizlerine göre daha önceki halving (yarılanma) olaylarında Bitcoin fiyatı aynı şekilde hareketlendi. Yarılanmadan bir yıl önce sırasıyla yükseliş düşüş ve ardından yükseliş, halving sırasında düşüş ve halvingden sonra ise çok ciddi bir yükseliş olduğuna dikkat çeken Öz, şu anda da bu durumun gerçekleştiğini ifade ediyor.

Zira 2019’un başlarında 3150 dolar seviyelerine kadar dip yapan BTC, 14.000 dolara kadar yükselmesi ve daha sonra 6.450 dolarlara kadar gerilemesi ile önceki halving etkilerine benzer bir şekilde hareket ediyor. Bu yol haritasına göre ise sıradaki hedefin yükseliş yönünde olması bekleniyor.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise 2020’nin BTC için çok heyecan dolu bir yıl olacağını ifade ederek, yıl içerisinde BTC çok daha fazla tabana yayılacak ve aynı zamanda birçok kurumsal yatırımcı piyasaya ciddi şekilde giriş yapacak şeklinde konuştu. Öte yandan birçok altcoin projesinin de bu sene içerisinde yok olacağını sözlerine ekleyen Güneri, 2020’nin dikkatli olunması gereken bir yıl olduğunu ve sabırlı olunursa özellikle Bitcoin için çok iyi geçeceğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu