HaberlerTether

Bu Altcoin İçin Büyük Haber: Tether (USDT) Tokeni Ağına Geliyor!

Dünyanın en büyük stablecoini Tether, bundan böyle bu altcoin ağında da faaliyet göstereceğini duyurdu.

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük stablecoini olan USDT’nin arkasındaki şirket Tether, şimdi de bu tokeni Polygon (MATIC) ağında da sunmaya başladı.

Tether’ın (USDT) Diğer Ağlardaki Etkisi Artıyor

Tether ilk olarak Bitcoin protokolündeki Omni Katmanı aracılığıyla piyasaya sürülmüştü, ancak o zamandan beri Ethereum ve TRON gibi diğer ağlara taşındı ve bu da işlem hacimlerinin ve likiditenin artmasına neden oldu.

Bu yazının yazıldığı anlarda USDT, Bitcoin ve Ethereum’un hemen arkasında 76.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük üçüncü kripto parası konumunda bulunuyor. Bunun yanı sıra, Tether daha önce Meksika pezosuna (MXNT) bağlı yeni bir tokenin piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Token, şirketin Latin Amerika’daki görünürlüğünü ve etkisini artırmayı amaçlıyor.

İlgili Haber
Tether Yeni Bir Stablecoin Çıkardı!

Çoğu stablecoin, kullanıcıların fonlarını çekmeyi seçmeleri durumunda yeterli teminat sağlamak için döviz rezervleriyle destekleniyor. Bununla birlikte TerraUSD (UST), fiyatını dolara sabit tutmak için kodlara dayalı bir algoritmik bir sistem kullanıyordu. Terra’nın UST tokeninin çöküş yaşamasıyla birlikte stablecoinlere olan güven bir derece sarsılmıştı.

Algoritmik stablecoin olan TerraUSD ve kardeş tokeni LUNA, piyasadaki son düzeltme hareketinde etkili olan faktörler olmuştu. İki tokenin de fiyatı neredeyse sıfıra kadar inmiş ve sadece LUNA tokeninden günler içinde 60 milyar dolar silinmişti.

Benzer şekilde Tether’ın da aynı dönemde kısa bir süreliğine dolara olan sabit fiyatını kaybetmesiyle birlikte yatırımcılar 7 milyar dolar sermayeyi tokenden çekmişlerdi. Bununla birlikte Tether, son raporunda rezervleriyle ilgili endişelere karşı toplam konsolide varlık olarak 82.4 milyar dolara sahip olduğunu açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu