HaberlerKripto ParaTether

Tether Yeni Bir Stablecoin Çıkardı!

Tether yeni stablecoin'ini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

TerraUSD (UST) ve LUNA’daki çöküş piyasadaki en büyük stablecoin Tether’i (USDT) de etkilemiş ve 1 dolar sabitliğini kaybetmişti.

Çöküş sonrası 1 dolar sabitliğini geri kazanan Tether yeni bir stablecoin çıkardı.

Tether, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Meksika pesosuna sabitlenmiş yeni stablecoin’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Meksika pezosuna sabitlenmiş bu yeni stablecoin Tether’in ABD dolarına sabitlenmiş USDT’si, Euro sabitlenmiş EURT’si ve Çin Yuan’ına sabitlenmiş CNHT‘sinden sonra dördüncü stablecoin’i olacak.

“MXNT” isimli yeni stablecoinin ilk aşamada Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Polygon (MATIC) blok zincirlerinde mevcut olacağı belirtildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili yaptığı açıklamada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçen yıl içinde Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördük. Bu durum buradaki çalışmalarımızı genişletmemiz gerektiğini ortaya koydu.

Meksika Pesosu ile sabitlenmiş yeni bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, gelişmekte olan piyasada ve özellikle Meksika’da bir değer deposu sağlayacak.”

Tether yaptığı açıklamada son olarak “MXNT” isimli yeni stablecoin’in piyasaya sürülmesinin Latin Amerika’da fiat para birimlerine sabitlenmiş daha fazla stablecoin’in piyasaya sürülmesinin önünü açacağını vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu