AltcoinHaberlerTRON

Bu Altcoin Rezervi, Borsalardan 3 Milyar Token Çekimi Gerçekleştirdi! İşte Detaylar

Altcoin rezervi, kripto para borsalarından 3 milyar token daha çektiğini bildirdi. Peki bu çekimlerin sebebi ne?

Tron DAO Reserve, USDD kısaltmasıyla bilinen merkeziyetsiz stablecoinin fiyatını desteklemek için altcoin borsalarından 3 milyar TRX (yaklaşık 180 milyon dolar) daha çekecek.

“Kripto Para Piyasasının Korumak İçin 3 Milyar TRON Tokeni Borsalardan Çekildi”

Tron DAO Reserve, Perşembe günü attığı bir tweet’te, Tron (TRX) tokenlerini ismi açıklanmayan merkezi ve merkezi olmayan borsalardan kendi bünyesine geri çekmenin “genel Blockchain endüstrisini ve kripto piyasasını koruyacağını” iddia etti.

Altcoin rezervinin TRX likiditesini azaltma kararı, ekosisteminin algoritmik stablecoini olan USDD’nin dört gündür ardı ardına 1 doların altından işlem görmesinden sonra geldi. USDD tokeni Çarşamba günü CoinGecko verilerine göre 0.959 dolara kadar gerilemişti.

Altcoin Çekimleri USDD Tokeninin Fiyatının 1 Dolara Sabit Kalması İçin Yapılıyor

Rezervin son TRX çekiminin ardından son iki gündür toplamda 5.5 milyar TRX piyasalardan çekilmiş oldu. Bu miktar, altcoinin toplam sirkülasyondaki token miktarının %6’ına tekabül ediyor. Bir kripto para şirketinin borsalardan token çekimi yapması pek alışılagelmiş bir olay değil ve bu durum short yatırımcılarının TRON tokenine yönelik pozisyon açmasına engel oluşturabilir.

Rezervin TRX token çekimi yapması buna ek olarak elinde yüklü miktarda TRX bulundurmasına ve satış yapmak isteyen USDD yatırımcıları için TRX rezervinin yeterli olmasına yarıyor.

USDD fiyatı, sabit olması gereken 1 dolar fiyatının altına her düşüşünde bu durum, fiyat sabitliğini korumak üzere tasarlanan TRX için enflasyon baskısı yaraşıyor. Pazartesi günü Binance üzerinde TRX için short fonlama oranları %500’e çıkmış ve bu da trading için çok yüksek bir talep bulunduğu yönünde yorumlanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Çinli herkesi manipüle ediyor ama tronu her fırsatta bende shortluyorum.Geçen bilmem kaç milyar dolarım var gelin dedi devasa aşağı mumladık🤣Javslar bu çinlinin peşinde kendisi de biliyor bunu.Lunaya yaptığını kendisi de yaşayacak.


Başa dön tuşu