AltcoinHaberler

Bu Altcoin Tacikistan Merkez Bankası İle Çalışacak! Fiyat Yükselişe Geçti!

Bir altcoinden Tacikistan hamlesi geldi.

Bitcoin küresel piyasalardaki satışlardan etkilenerek 43.000$ seviyesine geri döndü. Bitcoin’deki satışlar altcoinlerdeki risk iştahını düşürdü. Marketin geneline baktığımızda kısmen yatay bir seyir olduğunu görüyoruz.

Bu sırada haberi gelen altcoinlerin marketten pozitif ayrışarak güzel yükselişler sergilediğini gözlemliyoruz.

Bu altcoinlerden birisi de Fantom oldu.

Fantom, Tacikistan Cumhuriyeti için bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) oluşturmak konusunda Tacikistan’ın en eski ve en büyük bankalarından biri olan OJSC Orienbank ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Duyurunu ardından FTM’de %10’luk bir yükseliş geldi.

Fantom tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tacikistan Cumhuriyeti için bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) oluşturmak konusunda Tacikistan’ın en eski ve en büyük bankalarından biri olan OJSC Orienbank ile birlikte çalışacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu büyük anlaşma, Fantom’u ulusal bir hükümet için dijital bir para birimi oluşturan ilk blok zincir protokollerinden biri haline getiriyor.

Tacikistan Ulusal Bankası ile birlikte çalışan Fantom ve Orienbank, perakende ve ticari ödemeler için Tacikistan’ın para birimi  Somoni’yi  Fantom’un teknolojisinden yararlanarak dijitalleştirecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu