Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin ve CEO'su SEC Tarafından Mahkemeye Çağrıldı: Fiyatında Serbest Düşüş Var!

Bu Altcoin ve CEO’su SEC Tarafından Mahkemeye Çağrıldı: Fiyatında Serbest Düşüş Var!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz finans kripto para platformu olan SushiSwap’e (SUSHI) ve altcoinin CEO’su Jared Grey’e yakın zamanda bir SEC mahkeme celbi tebliğ edildi.

SUSHI fiyatında gelişmenin ardından düşüş meydana geldi:

SUSHI fiyatında yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Yasal Harcamalar İçin Fon Kurulacak

Bu gelişme ışığında, platformun topluluğu, ana yöneticilerin yasal masraflarını karşılamak için bir yasal savunma fonu kurulmasını önerdi.

Önerilen Sushi DAO Yasal Savunma Fonu, ana yöneticileri hedef alan soruşturmalar, davalar ve diğer yasal konularla ilgili yasal masrafları karşılamak için toplam 3 milyon USDT’yi kullanıma sunacak.

Fon, Sushi 2.0’ın onaylanmasından günümüze kadar aktif olan ana katılımcılar için makul avukatlık ücretleri ve masraflarını karşılayacaktır.

Yasal savunma fonu için önerilen fon dağılımı aşağıdaki gibidir: 50 Kanpai ücretlerinden (toplu ödeme), %35 hibelerden (BD geliri) ve %15 Sushi’den (TWAP pazar satışları). Fonlar yeni bir multisig hesabında tutulacak ve yasal işlemler sonuçlanana kadar harcanacaktır.

İlgili Haber
Bu Altcoinde Geliştiricilerin "Büyük Duyurusu" Boş Çıktı: Fiyatta Ani Düşüş Yaşanıyor!

Yasal savunma fonunun fonlarının tükenmesi durumunda, DAO, yasal işlemler sonuçlanana kadar gerektiğinde ek 1 milyon USDT’yi kullanıma sunacaktır. DAO, 2023 yılının 2. çeyreğinde başlatılması planlanan Yönetim Dashboard’u uyarınca mali açıklamalar yapacaktır.

Sushi DAO Yasal Savunma Fonu’nun kurulması, platformun mali ödeme gücünü korumayı ve ana geliştiriciler için acil yasal temsil ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır. DAO’lar için uluslararası düzenleyici ortam halen değişkenlik göstermekte ve yöneticilere yönelik sigorta poliçesi seçenekleri sınırlı kalmaktadır. Bu nedenle fon, platformun operasyonel sürekliliğini sağlamak ve ana geliştiricileri korumak için gerekli bir adım olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları