binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinde Geliştiriciler "Boğa Moduna Girdi", Tedbirler Uygulanıyor

Bu Altcoinde Geliştiriciler “Boğa Moduna Girdi”, Tedbirler Uygulanıyor

Kripto para piyasasında boğa etkisini göstermeye devam ederken bazı altcoinlerin arzında sorunlar yaşanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan Dai’nin arkasındaki kuruluş MakerDAO, “artan volatilite ve boğa duyarlılığı” dönemine yanıt olarak bir dizi geçici ücret ayarlaması uyguladı.

Bu değişiklikler, Dai’nin rezervlerinde önemli bir düşüş görüldüğü için protokolü desteklemeyi amaçlıyor.

Bu değişiklikler için yapılan öneri, Dai arzındaki ani bir düşüşle birlikte ortaya çıktı, arz geçtiğimiz hafta içinde 5 milyar dolardan 4.4 milyar dolara düşmüştü. Öneri Maker’ın İstikrar Danışma Konseyi üyesi BA Labs tarafından sunuldu. Dai’nin aşırı teminatlandırılmış olmasına rağmen, teminatın bir kısmı gerçek dünya varlık (RWA) araçlarına bağlanmış durumda. Bu durum, Dai satışlarının devam etmesi halinde likidite sıkışıklığına yol açabilir.

Öneride, “Likit stable rezervleri ve RWA’lara aktarılan rezervler, potansiyel boğa piyasası duyarlılığının yarattığı artan baskıyı sürdürmek için fazlasıyla yeterli” deniyor. Ayrıca, RWA’lar aracılığıyla dağıtılan stablecoin’lere maruz kalma nedeniyle bir likidite sıkışıklığı sorununu da vurguluyor.

İlgili Haber  Tanınmış Analist, Shiba Inu'yu (SHIB) Değerlendirdi: Rallinin Başlayacağını İddia Ettiği Noktayı Açıkladı

Durumu istikrara kavuşturmak için bir dizi değişiklik onaylandı ve bugünden itibaren uygulanmaya başlanacak. Bunlar arasında Dai birikim oranının %5’ten %15’e çıkarılması ve ana vaultların istikrar ücretlerinin her birinin yaklaşık %9-10 oranında artırılması yer alıyor.

Bu değişikliklerin geçici olması amaçlanırken, ücretleri geri almak için otomatik bir mekanizma yok gibi görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail