Altcoin

Bu Altcoini Tehdit Eden 24 Milyar Dolarlık Açık, Kapatıldı!

MATIC, büyük bir uçurumun eşiğinden döndü.

Ethereum (ETH) ağı tabanlı ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümü Polygon (MATIC); kısa süre önce hiç olmadığı kadar popüler bir hal aldı. Bir noktada top 10 içerisine bile hızlı bir giriş yapan MATIC, buna rağmen tek bir yazılımsal açık nedeniyle dibi boylayabilirdi.

MATIC, Uçurumun Eşiğinden Döndü

29 Aralık tarihinde Polygon ekibi tarafından yayınlanan blog gönderisine göre, ağın Proof-of-Stake Genesis kontratında büyük bir yazılımsal açık vardı. İki beyaz şapkalı hacker tarafından 3 Aralık tarihinde ekip ile iletişime geçildi ve bu saldırının önlenmesi için adım atıldı.

Polygon ekibi de bunun devamında paylaştıkları gönderide iki hackera ödül verildiğini, validatorların ağı güncellediğini, anında yazılımsal açığın kapatıldığını ve hiçbir kullanıcıya zarar gelmediğini vurguladı.

İlgili yazılımsal açığın 9,27 milyar MATIC’i yani yaklaşık 23,6 milyar doları riske attığı da aktarılmakta. Tokenin toplam arzı 10 milyar dolar olduğu için aslında bu MATIC’in piyasadan silinmesi anlamına gelebilirdi.

Buna rağmen ilginç bir şekilde yazılımsal açık henüz tespit edilmeden bir saldırganın 2,04 milyon dolarlık MATIC çaldığı ortaya çıktı. Blog gönderisinde bunun hızlı güncelleme gelmemesinden dolayı kaynaklandığı ancak bunun kullanıcı fonu olmadığı da açıklığa kavuşturuldu.

Güvenlik şirketi Immunefi tarafından aktarılan bilgilere göre, beyaz şapkalı hacker Leon Sapcewalker, bunu 3 Aralık tarihinde ilk bildiren oldu ve 2,2 milyon dolarlık stablecoin ödülü aldı. Dİğer isimsiz beyaz şapkalı hacker ise 1,27 milyon dolarlık ödül aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu