AltcoinHaberler

Bu Altcoinin Dağıtıcı Şirketi Yatırımcılarını Uyardı: “Regülasyon Tehdidi Altındayız!”

Bu altcoinin arkasındaki şirket, yatırımcılarını ABD'den gelebilecek bir regülasyon tehdidine karşı uyardı.

Celcius Network şirketinin müşterilerine yaptığı uyarıya göre kripto ödülleri altcoini CEL “regülasyon risklerine” karşı hassas bir durumda bulunuyor.

“CEL altcoini İçin Regülasyon Riskleri Var”

Kripto para kredi şirketi, son günlerde yayınladığı “risk açıklamalarında” kullandığı dili giderek katılaştırıyor.

Yüksek getirili Celsius Earn Program’ı için açıklama yapan şirket, “bu programın riskli bir yatırım olarak değerlendirilebileceğini” ve CEL tokeni için de regülasyon riskleri olduğunu belirtti.

Celsius Network, yaptığı açıklamasında altcoini ile ilgili şunları söyledi:

“Diğer dijital varlıklarda olduğu gibi CEL tokeni de çok sayıda riske karşı duyarlıdır. Bu riskler arasında coin hırsızları, kayıp anahtarlar, geri döndürülemeyen kripto işlemleri, başarısız zincirler gibi konular bulunuyor.”

Şirket son açıklamasında CEL tokeni için var olan mevcut riskler arasına “regülasyon risklerini” de ekledi.

Şirket geçtiğimiz hafta “Earn (Kazan)” programı için ABD’deki kayıtları akredite yatırımcılar ile kısıtlamıştı. Şirket kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Earn ürünümüzle ilgili olarak ABD’li denetleyiciler ile görüşmelere devam ediyoruz. Bunun sonucu olarak, ABD içerisinde bulunan kullanıcılar için Earn ürünümüzün çalışması konusunda bazı değişiklikler olacak.”

ABD’li Yetkililer Celsius Network’ü Kayıtsız Menkul Kıymet Satmakla Suçlamıştı

Geçtiğimiz Eylül ayında, ABD’li yetkililer, Celsius’un Earn programının kayıtsız bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamasını istemişti. Bununla birlikte federal denetleyicilerin de Celsius şirketini incelemeye aldığı söyleniyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para kredi şirketleri ABD’de yeni bir denetimsel inceleme dalgası ile karşı karşıya kalmıştı. Celsius mevcut durumda %18 yıllık getiri imkanı sunuyor. Düzenleyici kurumlar şirketlerin bu tür yüksek ödemeleri nasıl yaptığına dair daha fazla denetime sahip olmak istiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu