Altcoin

Bu Haberler Avalanche’a (AVAX) Rekor Tazelettirdi!

AVAX, rekor kırdı!

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşadığı düşüşten sonra yeniden yeşillenmeye başladı ve yüksek hızı ile dikkat çeken Avalanche (AVAX) de bu yükselişe katıldı.

Emin Gün Sirer’in önderlik ettiği AVAX projesi, yeni bir fonlama ile aslında hem topluluktan onay aldığını gösterdi ve hem de tüm zamanların rekorunu kırdı.

AVAX’e Büyük Yatırım

16 Eylül tarihinde yapılan duyuruda, Polychain ve Three Arrows Capital gibi önde gelen iki yatırım fonunun liderlik ettiği fonlamada AVAX ekosistemine 230 milyon doların aktarıldığı belirtildi.

230 milyon dolarlık fonlama, direkt olarak Avalanche blockchain ekosisteminin geliştirilmesi için kullanılacak. İki dev fonun dışında fonlama turuna katılanlar arasında CMS Holdings, Collab+Currency, Lvna Capital ve sektörün önde gelen melek yatırımcılarının da katıldığı belirtiliyor. Fiyat da bu sayede tüm zamanların rekorunu kırdı.

Ethereum rakibi olarak piyasaya giriş yapan ve Eylül 2020’de aktif olarak sektörde yer alan AVAX, o tarihten beri 270’den fazla projeye ev sahipliği yaptı. SushiSwap, Tether, Chainlink, Circle ve The Graph gibi büyük projeler de ağa katıldı ve gelen son fonlama ile birlikte de aslında AVAX’in topluluğun kabulünü aldığı söylenebilir.

Three Arrows Capital Başkanı Kyle Davies konu hakkında yaptığı açıklamada Avalanche’in piyasaya uygun bir proje olduğunu ve DeFi kullanıcılarını çektiğini belirtti.

Ethereum ağında son 5 günde işlem yapmak için ortalama 26 dolar gerektiği günlerde AVAX’in öne çıkması ise şaşırtıcı değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu