AltcoinBitcoin

Bu Hafta Bitcoin İle Beraber Dikkat Edilmesi Gereken 4 Altcoin!

Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Öne Çıkacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya 51.000 doların üzerinde başladı ve bunun çok önemli bir direnç olduğu söylenebilir.

Bircok uzmana göre Bitcoin fiyatının bu seviyenin üzerine çıkması aslında 60.000 dolara olan yolculuğunun başladığını gösteriyor. Lider kripto para biriminin bu hareketi ise altcoinleri canlandıracaktır.

Bitcoin, 51.000 Doları Gördü

Bu hafta dikkat edilecek ilk kripto para birimi tahmin edilebileceği gibi Bitcoin olacak. 50.500 dolar ile 51.000 dola dirençlerini kıran lider kripto para birimi, sıradaki hedefini 56.000 dolar olarak belirledi. BTC fiyatının 50.291 dolarda biten düşüş trendinin üzerine çıkması da kesinlikle olumlu bir hamle.

RSI hala negatif uyuşmazlık gösteriyor olsa da BTC’nin hacmi artmaya devam ediyor ve yatırımcılar alımlarını sürdürmekte.

55.000 dolar ila 56.000 dolar arasındaki direnç kırılırsa sıradaki seviye 60.000 dola rolacaktır. 20 günlük EMA ise olası bir düşüşte 47.998 doların destek olacağına işaret ediyor.

LTC, BTC’nin Peşinden Gidiyor

Litecoin, BTC’nin yükselişini takip etmesi ile biliniyor ve yine benzer bir durum yaşanabilir. LTC, 225 dolardaki direnç noktasını kırabilirse yeni bir kulp formasyonu başlatabilir ve fiyat ralli yaşayabilir.

LTC’nin 225 doları kırması, devamında 300 ve 347 dolar seviyelerinin de test edilmesini sağlayacaktır. 20 günlük EMA’ya denk gelen 184 dolar seviyesi ise en güçlü destek konumunda.

FIL İçin Destek ve Direnç

Dikkat çeken üçüncü kripto para birimi ise Filecoin (FIL) oldu. Filecoin, 98 dolarlık direnç noktasına geldi ve burayı kırmayı başardı. FIL için yakın zamanda dip yapan grafik önümüzdeki günlerde 156 dolara kadar yükseliş yaşanabileceğine işaret ediyor. FIL, bu direnci kıramazsa da 98 dolara ve devamında 79 dolara gerileyebilir.

Solana’yı Takip Ediyor!

Listenin dördüncü kripto para birimi ise en popüler kripto para borsalarından FTX’in kendi kripto parası FTT olarak ön plana çıkıyor. FTT, aynı Solana gibi son zamanlarda rekor bir yükseliş elde etti ve tüm zamanların rekorunu tazeledi.

FTT, 1 Eylül tarihinde 63 doları, 2 Eylül tarihinde ise 70 doları kırmayı başardı ve bunun rallisini devam ettirmesi bekleniyor.

Alıcılar için kritik direnç noktalarının ise 70 dolar ila 84 dolar aralığında bulunduğu söylenebilir. 20 günlük EMA noktası kırılmazsa da fiyat yeniden 63 dolara ve boğa tuzağına geri çekilecektir.

IOTA İçin Son Durum

Listenin son sırasındaki kripto para birimi ise bir süredir sessizliğini koruyan IOTA oldu. IOTA (MIOTA), 1 Eylül tarihinde 0,96 doladan işlem görüyorken bir anda 2,08 dolara kadar yükseldi ve RSI de bir anda 82 seviyesini gördü.

Bu da rallinin artık yavaşlama noktasına geldiğini göstermekte. %38,2’lik Fibonacci seviyesine göre 1,64 dolar önemli bir destek ve fiyat buraya kadar çekilebilir. Olası bir ralli devamında ise fiyatın hedefleri 2,40 dolar ve 2,67 dolar olacaktır.

Eğer ayılar güçlü çıkarsa da fiyatın 1,64 dolara, buradan 1,51 dolara ve son olarak 1,38 dolara kadar gerilemesi beklenebilir.

En kötü senaryo ise IOTA için 0,96 dolara geri dönüş olacaktır. Buna rağmen kripto para piyasasının olumlu seyri şu an için yukarıdaki kripto paralar için durumun endişe verici olmaktan çok umut verici olduğunu gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu