Kripto HaberleriBitcoin"Bu İndikatör Yeşil Yanınca Bitcoin 10 Kat Yükseliyor" Alım Sinyali Geldi Mi?

“Bu İndikatör Yeşil Yanınca Bitcoin 10 Kat Yükseliyor” Alım Sinyali Geldi Mi?

Takip et

Bitcoin yarınki enflasyon verisi öncesi %2’lik bir değer kaybıyla yeniden 23.300$ seviyelerine geriledi.

FED’in faiz artış oranına karar vermesindeki en etkili veri öncesi bir miktar satış gelmesinin makul olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin yeniden 23.300$’a gerilerken popüler analist PlanB‘den bir paylaşım geldi.

Bitcoin aylık RSİ değerine göre çalışan bir indikatör paylaşan analist, 11 yıllık geri dönüş testinde bu indikatörün 10 katlık bir yükseliş performansı sunduğunu söyledi.

“23.300$ da Alım Sinyali Geldi”

Analist bu indikatörün Temmuz kapanışı itibariyle 23.300$ seviyesinde alım sinyali oluşturduğunu belirtti.

Garfiğe baktığımızda analistin haklı olduğunu ve bu indikatör yeşil yandıktan sonra Bitcoin’de orta ve uzun vadede güzel bir yükseliş trendine girdiğini görüyoruz.

10 katlık yükseliş performansı devam ederse bu Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasında 230.000$’a kadar yükselebileceği anlamına geliyor.

PlanB’nin indikatörü yine başarılı bir performans gösterecek mi? bunu bilmiyoruz.

Bu indikatörün alım sinyali vermesi ve yeşil yanması tekrar düşüş olmayacağı anlamına gelmez zira grafiğin aylık olduğu (uzun vade) ve daha önceleri yeşil yandıktan sonra bir miktar geri çekilmeler görüldüğü göz ardı edilmemeli.

Ancak bu ve pek çok zincir içi veri Bitcoin’de uzun vadeli düşünen yatırımcılar için güzel fırsatlar olduğunun sinyalini veriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları